• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۵
  • دسته‌بندی: انجمن های علمی
  • کد خبر: 1400013017936
  • منبع : باشگاه دانشجویان

در وبینار دانشجویی بررسی خواهد شد؛

مبانی طراحی تمرینات اصلاحی در ناهنجاری‌های اسکلتی ـ عضلانی

مبانی طراحی تمرینات اصلاحی در ناهنجاری‌های اسکلتی ـ عضلانی

انجمن علمی دانشجویی علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی، وبینار «مبانی طراحی تمرینات اصلاحی در ناهنجاری‌های اسکلتی ـ عضلانی» را برگزار می کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، کلیه حرکات، فعالیت ها و روش هایی که برای رفع ضعف های جسمانی و عضلانی و ارگانیکی و هماهنگی بکار می رود حرکات اصلاحی نامیده می شود.

حرکات اصلاحی یکی از شاخه های مهم و اساسی در تربیت بدنی محسوب می شود و توجه به آن از هر نظر یک ضرورت است که متاسفانه تاکنون در ایران در زمینه حرکات اصلاحی که مربوط به رفع و اصلاح ضعف های جسمانی کودکان و نوجوانان است، تحقیقات لازم بعمل نیامده و بطور دقیق نمی توان گفت که چند درصد کودکان و نوجوانان ایرانی به ضعف پا و ستون فقرات و دستگاه گردش خون و تنفس و قلب مبتلا هستند.

حرکات اصلاحی یکی از بخش های تربیت بدنی است که هدفش آن است که به کمک تمرین های بدنی از ناهنجاری های جسمانی پیشگیری و در صورت بروز ، آنها را اصلاح کند و همچنین تامین تندرستی، پر بار کردن ایام فراغت و لذت بخشیدن به زندگی انسان است.

این وبینار با تدریس دکتر مهدی قیطاسی ـ هیئت علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی، روز دوشنبه ۳۰ فروردین ساعت ۱۸ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این برنامه به لینک http://۱۹۴.۲۲۵.۲۴.۹۶/marasem-varzeshi مراجعه کنند.

انتهای پیام