• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۷
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400020100678
  • خبرنگار : 30054

پیچ و رولپلاک نما و ضرورت استحکام سنگ نما

پیچ و رولپلاک نما و ضرورت استحکام سنگ نما

حضور ساختمان‌های بلندمرتبه ضروررت استفاده از نماها با درجه امنیت و اطمینان بالا را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام ارتفاع کاران، ساختمان‌های بلندمرتبه و گسترش استفاده از سنگ برای نمای ساختمان و رعایت نکردن اصول اجرای سنگ نما مشکلات و خطرات جدی را برای ساکنین، عابران پیاده و خودروها به همراه دارد. برای جلوگیری از ریزش سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک این متن را تیم ارتفاع کاران برای شما تنظیم کرده‌اند.

گروه ارتفاع کاران سایت مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست در تهران و کلیه شهرستانها.

نشانه های ریزش سنگ نما

یکی از نشانه های ریزش سنگ نما تبله کردن سنگ نما است که مثل زنگ خطر است. پیش از ریزش سنگ نما لازم است با پیچ و رولپلاک نما نسبت به استحکام سنگ نما اقدام کنید.

ریزش سنگ‌های کوچک، یکی از اصلی‌ترین نشانه‌ های ریزش سنگ نما، ریزش سنگ‌های ابزار نما  است که در اولین مرحله پیش از جدا شدن سنگ بدنه نما از دیوار اتفاق می افتد که یک هشدار جدی مبنی بر انجام پیچ و رولپلاک هست.

شما می‌توانید عملیات پیچ و رولپلاک نما را بدون نیاز به داربست و فقط با استفاده از طناب (راپل) که دارای مزیت‌های بسیاری نسبت به داربست هست انجام دهید.

در این روش با استفاده از طناب می‌توان انواع خدمات از قبیل پیچ و رولپلاک سنگ نما، شستشوی نما، آب بندی نما، نانو آجر نما و نورپردازی نما را انجام دهید، این روش بسیار مقرون به صرفه تر و همچنین کم خطرتر از داربست هست.

گروه ارتفاع کاران مبتکر این روش است و شما می‌توانید با تماس با این شرکت از خدمات و مشاوره‌های این شرکت استفاده کنید.

برخی نکات ضروری که برای پیچ و رولپلاک نما باید رعایت شود به شرح ذیل است:

پیچ مصرفی: برای پیچ و رولپلاک نما استفاده می‌شود. این نوع پیچ باید از نوع روکش گالوانیزه سفید و ضد زنگ است و به پیچ پنلی معروف است، نکته هرگز از پیچ چوب ایرانی طلایی دو سو برای پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده نکنید.

پیچ مورد استفاده حتما باید چهارسو باشد و از پیچ های دو سو استفاده نشود زیرا پیچ های دو سو به ندرت تا انتها بسته می‌شوند و اجازه تنفس به سنگ نما می‌دهند که خود باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

پیچ مورد استفاده باید به طول ۶ سانتی متر باشد، پیچ های ۵ سانتی گرای کافی برای نگهداشتن سنگ را ندارند و مناسب استحکام نما نیستند و پیچ بزرگتر از ۶ سانت چون مته بزرگتری برای سوراخ‌کاری دارد احتمال آسیب به سنگ را بیشتر می‌کند فلذا مناسب‌ترین پیچ برای پیچ و رولپلاک نما پیچ ۵*۶۰ روکش گالوانیزه چهار سوی تایوانی است.

مته مورد استفاده : مته مورد استفاده برای سوراخکاری نما مته ۷*۱۱ است که طول ۱۱ و قطر ۷ را دارد. مته طول ۱۱ عمق سوراخکاری ۶ سانتی متر را فراهم می‌کند مته با طول بیشتر موجب بروز خطای انسانی شده و ممکن است تکنسین نما را اصطلاحا میخ نماید فلذا پیشنهاد می‌شود حتما برای استحکام سنگ نما از مته ۷*۱۱ سانت استفاده شود، مته مورد استفاده برای سوراخکاری سنگ از نوع چینی نباشد تا ترک مویی در سنگ ایجاد نکند در غیر اینصورت پس از چند سال ترک ها باز شده و باعث سنگ نما سقوط می‌شود.

بتونه روی پیچ: پس از انجام پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه که خاصیت ضد آب هم داشته باشد حتما روی پیچ ها پوشانده شود این کار باعث می‌شود آب باران و رطوبت به پشت سنگ نفوذ نکند و در اثر یخ زدگی سنگ نما نترکد و سقوط نکند و همچنین از نظر زیبایی نیز ظاهر نما نیز بدون آسیب باشد.

رولپلاک مورد استفاده

رولپلاک مورد استفاده برای استحکام نما از نوع رولپلاک توکار است معمولا دارای دندانه هایی بر روی خود می باشد و به صورت دو یا چهار بر ساخته می شود. در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان زمانی از این نوع رولپلاک استفاده می شود که بخواهیم رولپلاک را در داخل ملات و یا بدنه محکم سازه قرار دهیم و عموما شماره ۴ این نوع رولپلاک استفاده می شود. پیچ و روپلاک نما امریست ضروری در صورت بروز هر گونه حادثه برای ساختمان مالکین و مدیر ساختمان موظف به پرداخت غرامت به فرد زیان دیده هستند پیش از هر گونه حادثه نسبت به استحکام سنگ نمای خود اقدام کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی