• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۰:۵۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 1400020100821
  • خبرنگار : 71145

معترضا ارمنستان جلوی کاروان خوروهای حامل پاشینیان را گرفتند

معترضا ارمنستان جلوی کاروان خوروهای حامل پاشینیان را گرفتند

نخست وزیر ارمنستان پس از آنکه معترضان جلوی عبور کاروان خوروهای حامل وی را گرفتند، از شهر مغری در جنوب این کشور خارج شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیش از آن نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان قصد داشت با همراهی محافظان، پلیس و ماموران سازمان امنیت ملی از خیابان‌های این شهر عبور کند اما معترضان به وی اجازه این کار را ندادند و جلوی کاروان خوروهای حامل نخست وزیر ارمنستان را گرفتند. مردم شعارهای ضد دولتی سر داده و علناً نارضایتی خود را ابراز می کردند.

پس از آن نخست وزیر ارمنستان سوار ماشین شد و کاروان خوروهای حامل وی از محل خارج شد.

مغری یک شهر در ارمنستان است که در استان سیونیک ، واقع در نزدیکی مرز ایران واقع شده‌ است. ساکنان نقاط مسکونی مرزی در منطقه سیونیک معتقدند استقرار پاسگاه‌های جدید ارتش جمهوری آذربایجان در این منطقه امنیت آنها را تهدید می‌کنند.

پیش از این گزارش شده بود که سرویس‌های مرزبانی فدراسیون روسیه در حال سازماندهی رفت و آمد ایمن در جاده‌های واقع در منطقه سیونیک هستند. پیشتر ایروان و باکو در مورد استقرار پاسگاه‌های نظامی موقت در آنجا توافق کرده بودند.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه ارمنستان ، این اقدامات برای علامت گذاری بخشی از مرز با جمهوری آذربایجان پس از انتقال تعدادی از مناطقی که قبلا به عنوان بخشی از قره باغ تحت کنترل باکو  قرار گرفته بودند، ضروری بود.

در تاریخ ۱۰ نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی‌اف و نیکول پاشینیان رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان بیانیه مشترکی در مورد توقف کامل درگیری برسر  قره باغ  امضا کردند که در اواخر سپتامبر سال ۲۰۲۰ از سرگرفته شده بود.

انتهای پیام