• سه‌شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۰ / ۱۵:۵۵
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 9001-04150

جنايت خونين، سكانس پاياني خون‌خواهي برادر را رقم زد

جنايت خونين، سكانس پاياني خون‌خواهي برادر را رقم زد

فردي كه در يك اقدام انتقام‌جويانه متهم به قتل برادرش را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده بود، دستگير شد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ماموران كلانتري 161 ابوذر در ساعت 21:40 بيست و پنجم مردادماه سال گذشته از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 در جريان يک فقره مصدوميت منجر به فوت در بيمارستان قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتري در محل و انجام بررسي‌هاي مقدماتي مشخص شد که جواني 19 ساله به هويت «محمد ـ ع» بر اثر اصابت ضربات چاقو به قتل رسيده است.

با اعلام موضوع قتل به قاضي کشيک ويژه قتل دادسراي امور جنايي تهران و اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ، به دستور بازپرس شهرياري پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقيقات مشخص شد که مقتول در ساعت 12 روز حادثه در داخل پارک به همراه يکي از دوستانش در حال صحبت بوده که با فردي به هويت «اسماعيل» درگير شده و توسط اين شخص به قتل رسيده است.

در ادامه رسيدگي به اين پرونده دوست مقتول که در زمان درگيري منجر به قتل به همراه مقتول در پارک حضور داشت توسط پليس شناسايي شد و پس از حضور در اداره دهم پليس آگاهي به کارآگاهان گفت كه در روز حادثه به همراه «محمد» در پارک در حال صحبت بوديم که ناگهان «محمد» با نشان دو جوان و معرفي يکي از آنان به نام «اسماعيل» که به سمت ما مي‌آمدند گفت كه روز گذشته با آنان درگير شده است.

وي ادامه داد: زماني كه آن دو پيش ما آمدند يکي از آنان به محمد گفت كه زنجير و پلاک طلايش پيش اوست که «محمد» منکر آن شده و در همين زمان ميان آنان درگيري ايجاد شد.

وي خاطرنشان كرد: هنوز چند دقيقه‌اي از درگيري ميان «محمد» و اين دو جوان نگذشته بود که «اسماعيل» يک ضربه چاقو به شکم «محمد» وارد كرد و هر دوي آنان از محل متواري شدند.

كارآگاهان اداره دهم آگاهي تهران بزرگ در ادامه تحقيقات خود با شناسايي محلهاي تردد «اسماعيل» دستگيري وي را در دستور کار خود قرار دادند تا اين كه اطلاع پيدا کردند که «اسماعيل» نيز توسط جوان ناشناسي مجروح شده و به بيمارستان منتقل شده است.

با حضور کارآگاهان اداره دهم در مرکز درماني موردنظر، «اسماعيل» از سوي دوست «محمد» مورد شناسايي قرار گرفت

با گذشت چند ساعت از انتقال «اسماعيل» به بيمارستان و تلاش تيم پزشکي بيمارستان براي نجات وي، اقدامات درماني مؤثر واقع نشد و زندگي «اسماعيل ـ گ» 19 ساله نيز پس از چند ساعت در همان بيمارستان محل مرگ «محمد» به پايان رسيد.

به گزارش ايسنا، در ادامه تحقيقات کارآگاهان اداره دهم مشخص شد که «اسماعيل» پس از متواري شدن از درگيري خود با «محمد» مجددا به داخل پارک بازگشته و اين‌بار جوان ناشناسي با او درگير شده و بر اثر ضربات چاقو به قتل رسيده است.

با توجه به اطلاعات موجود در پرونده و قطعي بودن ارتباط ميان دو جنايت با يکديگر بلافلاصله بررسي فرضيه انتقام‌جويي از سوي دوستان يا اعضاي خانواده «محمد» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

در تحقيقات تکميلي مشخص شد که محل سکونت محمد و خانواده‌اش در نزديکي پارک محل حادثه قرار داشته و اعضاي خانواده وي از طريق دوستان «محمد» در جريان درگيري و انتقال او به بيمارستان قرار گرفته‌اند.

با شناسايي اعضاي خانواده محمد و در ادامه تحقيقات مشخص شد يکي از برادران محمد به هويت «يوسف» از طريق دوستانش از موضوع درگيري برادرش با «اسماعيل» اطلاع پيدا کرده و پس از برداشتن يک قبضه چاقو از آشپزخانه، منزل را ترک کرده و پس از مشاهده «اسماعيل» در پارک او را ضربات چاقو به قتل رسانده و از محل متواري شده است.

با شناسايي «يوسف» به عنوان متهم به قتل متواري پرونده، دستگيري وي در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت اما در ادامه رسيدگي به اين پرونده مشخص شد وي پس از اطلاع از مرگ «اسماعيل» از محل سکونتش متواري شده است.

در شرايطي که تلاش‌ها براي معرفي متهم متواري از سوي خانواده به نتيجه‌اي نرسيده بود، کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي اطلاع پيدا کردند که متهم تحت تعقيب از تهران متواري شده است.

به گزارش ايسنا، با گذشت چند ماه از زمان وقوع جنايت اقدامات پليسي کارآگاهان براي شناسايي مخفيگاه متهم و دستگيري او ادامه داشت تا اين که مشخص شد متهم با خانواده‌اش در ارتباط است.سرانجام در ساعت 5 بامداد اولين روز سال جديد کارآگاهان اداره دهم با اخذ مجوز قضايي وي را دستگير و به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم «يوسف ـ ع» 18 ساله پس از انتقال به اداره دهم پليس آگاهي در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پس از اين که از طريق دوستانم شنيدم برادرم به قتل رسيده است از آشپزخانه يک چاقو برداشتم و با کمک دوستانم «اسماعيل» را داخل پارک شناسايي و با ضربات متعدد چاقو وي را به قتل رساندم و از همان زمان متواري شدم و به سلطان‌آباد در رباط کريم رفتم و در طول اين مدت نيز در آنجا مخفي شده بودم.

به گزارش ايسنا، سرهنگ عباسعلي محمديان، رييس پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعترافات صريح متهم به قتل، پرونده به نظر مقام قضايي رسيد و متهم با قرار بازداشت موقت براي تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهاي پيام