• شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۱ / ۱۱:۲۸
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 91080603423
  • منبع : نمایندگی البرز

دستگیری سارقان «مامورنما» در ساوجبلاغ

دستگیری سارقان «مامورنما» در ساوجبلاغ

ایسنا/البرز رییس پلیس ساوجبلاغ از دستگیری 3 سارق که با معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی سرقت می‌کردند خبر داد.

رییس پلیس ساوجبلاغ از دستگیری 3 سارق که با معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی سرقت می‌کردند خبر داد.

سرهنگ «حسین کربلایی‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: در پی شکایت فردی مبنی بر این‌که 3 نفر با معرفی خود به عنوان مامور، گذرنامه، گوشی و مقداری وجه نقد وی را به بهانه آن‌که مدارک و پولهایش تقلبی است به زور گرفته‌اند بلافاصله شناسایی و دستگیری این سارقان مامورنما در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت : با توجه به اظهارات مالباخته از چهره فرضی متهم چهره‌نگاری شد و در اختیار همه یگان‌های گشت قرار گرفت تا این‌که ماموران حین گشت‌زنی در اتوبان کرج - قزوین به یک دستگاه خودرو پراید نقره‌ای رنگ برخورد کردند که مشخصات ظاهری سرنشینان آن بسیار شبیه متهمان مورد نظر بود و بر این اساس بلافاصله دستور ایست صادر و خودروی مورد نظر را متوقف کردند.

رییس پلیس ساوجبلاغ افزود: در بازرسی از خودرو توقیف شده با توجه به این‌که اقلامی از قبیل تابلو ایست و بازرسی، چراغ قوه مخصوص ایست و بازرسی ماموران پلیس، آرم، درجه و علائم پلیسی به دست آمد، بنابراین ظن ماموران به ارتباط افراد دستگیر شده با پرونده سرقت و کف‌زنی از اتباع خارجی قوت گرفت.

کربلایی‌زاده ادامه داد: با توجه به شواهد موجود ماموران افراد دستگیر شده را برای بررسی بیشتر به کلانتری منتقل کردند که در مواجهه حضوری با شاکی مورد شناسایی قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر سرقت در پوشش مامور اعتراف کردند.

وی گفت : در بازجوئی‌های تکمیلی از متهمان مشخص شد که آنها سابقه‌دار بوده و در کشورهای ترکیه، روسیه، آذربایجان و ترکمنستان نیز نسبت به سرقت و کف‌زنی اقدام کرده‌اند و همچنین در بازرسی از منزل یکی از متهمان تعدادی کارت سوخت مربوط به خودروهای ترانزیتی، اسکناس و ارز خارجی و مدارک شناسایی کشف و ضبط شد.

رییس پلیس ساوجبلاغ در پایان یادآور شد : برخورد با مجرم و شیوه پیشگیری از جرم یک امر تخصصی و ظریف است که نیازمند آموزش‌های لازم است از این‌رو به شهروندان توصیه می‌شود که با رعایت هشدارهای پلیسی، امنیت را برای خود به ارمغان بیاورند و با مشاهده موارد مشکوک بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام