• جمعه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ / ۱۰:۵۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92033118793
  • خبرنگار : 71295

دستگیری سارق خوابگاه‌های دانشجویی

دستگیری سارق خوابگاه‌های دانشجویی

سارقی که در پوشش دانشجو از خوابگاه‌های دانشجویی سرقت می‌کرد، توسط ماموران کلانتری دستگیر شد.

سارقی که در پوشش دانشجو از خوابگاه‌های دانشجویی سرقت می‌کرد، توسط ماموران کلانتری دستگیر شد.

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با مراجعه جوانی دانشجو در 31 فرودین‌ماه امسال به گشت کلانتری 148 انقلاب و طرح موضوع سرقت از خوابگاه دانشجویی، ماموران اقدام به دستگیری فردی به نام «حسین . ح» 30 ساله در میدان انقلاب ابتدای خیابان آزادی کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اماکن" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه سوم پلیس‌آگاهی، جوان دانشجو در طرح شکایت خود به کارآگاهان گفت: سال گذشته حسین (متهم) با معرفی خود به عنوان دانشجو اقدام به طرح دوستی با من و تعداد دیگری از بچه‌های دانشگاه کرد و پس از مدتی به بهانه سرزدن به خوابگاه محل سکونتمان در بلوار کشاورز مراجعه و از آن زمان بود؛ وسایل از قبیل لب‌تاپ، ساعت، وجه‌نقد، گوشی‌های تلفن‌همراه و ... گمشد تا این که پس از مدتی به صورت کاملا اتفاقی متوجه شدیم که حسین دانشجو نیست که پس از آن نیز ناپدید شد.

در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده بود، کارآگاهان با بررسی پرونده‌های مشابه اقدام به شناسایی تعداد دیگری از خوابگاه‌های دانشجویی در مناطق مرکزی شهر تهران کردند.

با شناسایی محل‌های سرقت جدید در خوابگاه‌های دانشجویی خصوصی موسوم به خوابگاه خودگردان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که برخی از این اماکن مجهز به دوربین‌های مداربسته است. تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته مورد بررسی قرار گرفت و در تمامی آنها تصویر متهم همزمان با زمان سرقت مورد شناسایی قرار گرفت.

با توجه به دلایل بدست آمده، متهم که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و در همان اظهارات اولیه به سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی و سرقت لپ‌تاپ، گوشی‌های تلفن‌همراه و ... اعتراف کرد که در ادامه تحقیقات تعداد دیگری از خوابگاه‌های دانشجویی محل سرقت شناسایی و برخی از دانشجویان (تحت عنوان مالباخته) با مراجعه به پایگاه سوم، متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

با کشف مدارک شناسایی سرقت‌شده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم با استفاده از مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، با مراجعه به شرکت‌های خدماتی و تحت پوشش نیروی خدماتی اقدام به سرقت از منازل در سطح شهر تهران نیز کرده است. در ادامه تحقیقات متهم اعتراف کرد: آخرین سرقت خود در پوشش نیروی خدماتی را یک روز قبل از دستگیری و در منزلی واقع در منطقه یوسف‌آباد انجام داده است.

در میان مدارک هویتی مکشوفه، کارت شناسایی متعلق به یکی از دوستان متهم نیز قرار داشت که صاحب مدارک پس از اطلاع از سرقت مدارک شناسایی خود و متواری‌شدن متهم از محل سکونتش، در 14 بهمن ماه پارسال اقدام به طرح شکایت از متهم در دادسرای ناحیه هفت تهران کرده بود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه حسین خان‌بابایی، رییس پایگاه سوم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهم درباره سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی و سرقت منازل در پوشش نیروی خدماتی، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم مالباختگان در اختیار پایگاه سوم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

خوابگاه/متهم

انتهای‌پیام