• یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ / ۰۹:۱۲
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 93062313432
  • منبع : نمایندگی ایلام

بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی به شیراز تا سال 95

بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی به شیراز تا سال 95

ایسنا/ایلام ‌مجری طرح خط دوم آبرسانی به شیراز گفت: این خط تا سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

‌مجری طرح خط دوم آبرسانی به شیراز گفت: این خط تا سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، نوذری جلالی شنبه 22 شهریور در جمع خبرنگاران در شیراز گفت: امیدواریم خط دوم آبرسانی به شیراز تا قبل از بروز بحران آب در این کلان‌شهر، بهره‌برداری شود.

وی بیان کرد: این پروژه هم‌اینک 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به‌دلیل بروز مشکلات نقدینگی زمان اجرا کمی به‌طول انجامیده است.

نوذری جلالی گفت: تاکنون برای اجرای این طرح 40 میلیارد تومان هزینه شده است و حدود 47 میلیارد تومان نیز مطالبات معوق وجود دارد.

مجری طرح خط دوم آبرسانی به شیراز گفت: هدف از اجرای این طرح تامین و انتقال حدود 3 مترمکعب در ثانیه آب شرب به کلان‌شهر شیراز‌ است.

او با بیان اینکه این طرح قرار است آب را از سطح دریاچه سد درودزن به شیراز منتقل کند، گفت: قرارداد تدارک و ساخت خط انتقال، تاسیسات تلمبه‌خانه و تصفیه خانه و مخازن ذخیره این پروژه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء به مدت 48 ماه منعقد شده است.

این مقام مسئول، مبلغ قرارداد را یک هزار و 923 میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه از 15 مرداد سال 90 اجرایی شده است.

نوذری جلالی طول خط انتقال را 77 کیلومتر اعلام و با بیان اینکه تصفیه‌خانه مورد نظر به ظرفیت 3 مترمکعب در ثانیه در فاصله 15 کیلومتری از سد درودزن احداث می‌شود، گفت: تلمبه‌خانه‌ی این پروژه نیز به ظرفیت 3 مترمکعب و فشارکار 25 بار، در فاصله 15 کیلومتری سد درودزن اجرا می‌شود.

وی با یادآوری اینکه ظرفیت هر یک از 3 مخزن ذخیره پیش‌بینی شده برای این پروژه، 20 هزار متر مکعب خواهد بود، گفت: این سه مخزن در خروجی تصفیه‌خانه، ارتفاعات بعد از تلمبه‌خانه و خروجی تونل احداث می‌شود.

‌انتهای پیام