• جمعه / ۱۶ آبان ۱۳۹۳ / ۱۰:۳۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 93081607298
  • خبرنگار : 71431

کشف راز جسد سوخته مرد بادکنک فروش

کشف راز جسد سوخته مرد بادکنک فروش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که پس از اعتراض به شیشه کشیدن مرد بادکنک فروش در مغازه‌اش او را به قتل رسانده و جسدش را به آتش کشیده بود.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که پس از اعتراض به شیشه کشیدن مرد بادکنک فروش در مغازه‌اش او را به قتل رسانده و جسدش را به آتش کشیده بود.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس گزارش پلیس آگاهی، در ساعت هشت صبح روز 29 شهریور ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، حریق یک دستگاه خودرو سواری در داخل زمین های زراعی منطقه قلعه‌گبری واقع در شهرری به آتش نشانی و کلانتری 172 شهرری اعلام شد با انجام عملیات اطفای حریق خودرو سواری پژو 405 ، مأموران کلانتری و ایستگاه آتش نشانی متوجه شدند که در داخل خودرو بقایای یک جسد سوخته شده وجود دارد که پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد متعلق به یک مرد است .

با توجه به شواهد بدست آمده مبنی بر وقوع جنایت ، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" تشکیل و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان با بررسی هویتی خودرو موفق به شناسایی مالک خودرو در منطقه شهرری شدند و در شرایطی که تصور می‌شد جسد کشف شده متعلق به مالک خودرو است، کارآگاهان در مراجعه به محل سکونت مالک اطلاع پیدا کردند که این شخص زنده بوده و بنا بر اظهارات وی خودرو در اختیار برادرش بنام مجتبی ( 36 ساله ) قرار داشته است .

مالک خودرو پس از حضور در اداره دهم و تأیید هویت برادرش، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "از برادرم خواسته بودم تا خودرو را برای انجام سرویس فنی به مغازه مکانیکی یکی از دوستانش، ببرد؛ او نیز در ساعت 15 روز 28 شهریور ماه خودرو را تحویل گرفت و از آن پس دیگر از او و ماشین هیچ خبری نداشتم ".

با انجام تحقیقات ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول جوانی بود که در محدوده بازار شهرری اقدام به فروش بادکنک می کرد؛ در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این شخص در پوشش فروش بادکنک اقدام به خرید و فروش موادمخدر نیز می‌کرده و خودش نیز به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته است.

با توجه به اظهارات برادر مقتول مبنی بر اینکه قرار بوده تا برادرش خودرو را برای انجام سرویس فنی به مغازه مکانیکی فردی بنام "رضا" در شهرری ببرد ، کارآگاهان به این محل مراجعه اما رضا صاحب مغازه مکانیکی در اظهاراتش مدعی شد که مجتبی هیچ مراجعتی به مغازه وی نداشته است ؛ اظهارات و ادعای رضا مبنی بر بی اطلاعی از مجتبی در شرایطی مطرح شد که کارآگاهان در تحقیقات محلی اطلاع پیدا کرده بودند که تعدادی از اهالی و کسبه محل ، رضا را در روز 28 شهریور با یک دستگاه خودرو 405 با مشخصات ظاهری خودرو برادر مقتول مشاهده کرده بودند .

با توجه به دلایل و شواهدبدست آمده مبنی بر کذب بودن اظهارات رضا، وی در هشتم مهرماه دستگیر و برای ادامه تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

در شرایطی که رضا همچنان اصرار بر بگناهی خود داشت، اما در ادامه تحقیقات پلیسی و بدست آمدن دیگر دلایل و مدارک غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد .

رضا در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: "در روز حادثه مقتول به بهانه سرویس خودروی برادرش به مغازه ام مراجعه کرد و پس از انجام سرویس و برای اطمینان از سالم بودن خودرو ، در حالیکه مقتول در داخل مغازه حضور داشت اقدام به گشت زنی با خودرو 405 در اطراف محل کارم کرده و پس از دقایقی مجددا به در مغازه مراجعه کردم ".

رضا در ادامه اظهاراتش و در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : "پس از بازگشت به مغازه متوجه شدم که مجتبی به داخل مغازه رفته و با سوء استفاده از غیبت من ، در اتاقک انتهای مغازه که محل استراحت است ، شیشه مصرف می کند ؛ این در حالی بود که پیش از آن و طی چندین نوبت به مجتبی تأکید کرده بودم که حق ندارد در محل کسب و کار من ، مواد مصرف کند ؛ به همین علت با او درگیر شده و قصد داشتم تا او را از مغاره بیرون کنم اما او که به علت مصرف شیشه در شرایط غیرطبیعی قرار داشت ، ناگهان با من درگیر شد و در حالیکه باهم گلاویز شده بودیم، او را به سمت پله ها هل دادم که باعث شد مجتبی از پله ها پائین افتاده و از ناحیه سر دچار شکستگی ، خونریزی و بیهوشی شود. پس از آن در حالیکه بسیار ترسیده بودم ، مغازه را تعطیل کردم تا کسی متوجه موضوع نشود ؛ ساعت حدودا 3 نیمه شب بود که به مغازه مراجعه کرده و جسد مجتبی را در داخل صندوق عقب ماشین برادرش گذاشتم و جسد را به بیابان های اطراف شهرری منتقل و با بنزین خودرو را به آتش کشیدم ".

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در این باره گفت : با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ".

انتهای پیام