• سه‌شنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۴ / ۰۷:۴۳
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 94050602772
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

یک استاد حوزه و دانشگاه:

وجود حجاب نقش مهمی در کاهش آمار طلاق دارد

وجود حجاب نقش مهمی در کاهش آمار طلاق دارد

یک استاد حوزه و دانشگاه‌های کرمانشاه معتقد است: ریشه آمار بالای طلاق را می‌توان در رواج بدحجابی و بی‌حجابی جست‌وجو کرد.

یک استاد حوزه و دانشگاه‌های کرمانشاه معتقد است: ریشه آمار بالای طلاق را می‌توان در رواج بدحجابی و بی‌حجابی جست‌وجو کرد.

حجت‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: رد پای تهاجم فرهنگی طراحی شده از سوی دشمنان را به وضوح می‌توان در رواج بد حجابی در جامعه مشاهده کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آثار سوء بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه، گفت: مهمترین فایده حجاب استحکام خانواده و ایجاد آرامش و تقرب الهی است.

صرفی‌پور افزود: وقتی خودنمایی، آرایش و تحریک جنسی در جامعه‌ای رواج پیدا کند، روابط جنسی در آن جامعه به خارج از محیط خانواده کشیده خواهد شد و در این صورت جوانان رغبت کمتری به ازدواج خواهند داشت و ترجیح می‌دهند خود را درگیر ازدواج و تشکیل زندگی نکنند.

وی افزود: همچنین وجود حجاب نقش مهمی در کمتر شدن آمار طلاق در جامعه دارد.

صرفی‌پور با تاکید بر این‌که «حجاب باعث حفظ آرامش روانی جامعه می‌شود» گفت: اینکه در جامعه کنونی ما از هر چهار ازدواج یک مورد آن به طلاق می‌انجامد، ریشه در بی حجابی و بدحجابی دارد.

وی حجاب را یکی از ضروریات دین مبین اسلام دانست و گفت: مقوله حجاب در ادیان دیگر مثل یهودیت، مسیحیت و زرتشت نیز جایگاه مهمی داشته و حتی افرادی هم که پیرو هیچ مرام و مسلک و دینی نبوده و نیستند حجاب را تا حدودی رعایت می‌کنند.

صرفی‌پور در ادامه یکی از اهداف اصلی تهاجم فرهنگی طراحی شده از سوی غربی‌ها را دورکردن جوانان از دین دانست و گفت: وقتی جوانان از دین دور شوند پیرو هوای نفس خود شده و این اتفاق سبب می‌شود تا از آسیب‌های مختلف مصون نمانند.

وی گفت: دلیل آمار بالای طلاق، خودکشی و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی را باید در رواج پدیده بی دینی جست‌وجو کرد.

انتهای پیام