• پنجشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۴ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 94091207183
  • خبرنگار : 71431

نجات 22 تن از حریق مجتمع مسکونی

نجات 22 تن از حریق مجتمع مسکونی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 22 تن از حریق یک مجتمع مسکونی 24 واحدی در دولت آباد خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 22 تن از حریق یک مجتمع مسکونی 24 واحدی در دولت آباد خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: در ساعت 13:45 دیروز خبر وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به همراه نردبام و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در دولت آباد اعزام کرد. .

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک مجتمع مسکونی 6 طبقه 24 واحدی رخ داده و کانون حریق واحدی در طبقه سوم این ساختمان است که دود زیادی طبقات را فرا گرفته و شعله های آتش نیز در حال سراییت به طبقات بالایی و واحدهای مجاور بود. .

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش نشانان عملیات نجات و اطفای حریق را یه شکل همزمان آغاز کردند، گفت: یک گروه از آتش نشانان دو مرد حدودا 35 ساله که در واحد حریق گرفتار شده بودند نجات داده و با توجه به این مقداری سوختگی داشتند برای مداوا به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند. .

به گفته ملکی گروهی دیگر از آتش‌نشانان نیز حدود 20 تن از ساکنان این ساختمان را خارج کردند و به محلی امن انتقال دادند. .

وی با بیان اینکه مدتی بعد شعله های آتش در این واحد مسکونی مهار و از سرایت آن به اماکن دیگر جلوگیری شد؛ گفت: پس از آن نیز آتش نشانان حریق را بطور کامل اطفا کرده و پس از ایمن سازی محل در ساعت 15:29 به عملیات خود خاتمه دادند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران علت این حادثه از سوی کارشناسان بررسی و اعلام خواهد شد.

انتهای پیام