• شنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ / ۱۵:۲۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 95021106353
  • خبرنگار : 71431

جنایت به خاطر 500 هزار تومان

جنایت به خاطر 500 هزار تومان

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر افغان که به‌خاطر طلبی 500 هزار تومانی همکارشان را به قتل رسانده بودند، خبر داد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر افغان که به‌خاطر طلبی 500 هزار تومانی همکارشان را به قتل رسانده بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث ایسنا، در ساعت 22 روز نهم اردیبهشت ماه امسال وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق بیمارستان شهدای هفتم تیر به کلانتری 168 سیزده آبان اعلام شد. در ادامه با حضور مأموران در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که جوانی افغان به‌نام صابر . ن 23 ساله بر اثر جراحت شدید ناشی از اصابت چاقو فوت کرده است.

تحقیقات در خصوص نحوه فوت صابر در دستور کار تیم تجسس ویژه کلانتری 168 قرار گرفت و مأموران از طریق صاحب‌کار مقتول که وی را به بیمارستان انتقال داده بود اطلاع پیدا کردند که وی با دو برادر از اتباع کشور افغانستان به نام‌های همایون 24 ساله و محمد 22 ساله درگیر شده و توسط آنها مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.

با شناسایی محل کار دو متهم که جنایت نیز در آن رخ داده بود، ماموران به فاز ششم منطقه بازار آهن مکان رفته و در حالیکه دو برادر قصد فرار داشتند ، هر دو نفر را در دو عملیات جداگانه دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و دو برادر پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به درگیری منجر به جنایت و قتل صابر اعتراف کرده و انگیزه خود از درگیری را طلب 500 هزار تومانی از مقتول اعلام کردند. دو متهم دستگیر شده در اعترافات خود گفتند: ما دو نفر از صابر مبلغ 500 هزار تومان طلب داشتیم اما او پس از گذشت مدتی عنوان کرد که قصد بازپس دادن طلب ما را ندارد تا اینکه تصمیم گرفتیم تا به هر شکل ممکن پول خود را از صابر بگیریم اما او عنوان کرد که پولی از وی طلب نداریم . پس از آن درگیری شروع شد؛ ناگهان همایون با چاقو دو ضربه به شکم صابر زد و او روی زمین افتاد و سایر کارگران افغان هم که شاهد درگیری بودند بلافاصله با صاحبکارمان تماس گرفتند و او نیز پس از آمدن، صابر را به بیمارستان منتقل کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به ارتکاب جنایت و به منظور انجام تحقیقات تکمیلی، هر دو متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

انتهای پیام