• جمعه / ۷ آبان ۱۳۹۵ / ۱۰:۰۵
  • دسته‌بندی: ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 95080704530
  • خبرنگار : 71541

تعدیل نیروی توییتر برای غلبه بر زیان‌دهی

تعدیل نیروی توییتر برای غلبه بر زیان‌دهی

توییتر اعلام کرده است از آنجایی که تلاش تلاش می‌کند هزینه‌هایش را کاهش دهد و بر عملیات خود تمرکز کند، قصد دارد ۹ درصد از کارکنان خود را (حدود ۳۵۰ نفر) اخراج کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ورج، شایعاتی مبنی بر تصمیم توییتر برای کاهش کارمندانش در روزهای قبل شنیده شده بود و البته بالاخره همزمان با اعلام درآمد مالی این شرکت برای سه ماهه سوم ۲۰۱۶ تایید شد.

در حالی که توییتر موفق شد انتظارات تحلیلگران را پاسخ دهد و در برابر ۵۹۰ تا ۶۱۰ میلیون دلاری که پیش بینی شده بود، ۶۱۶ میلیون دلار درآمد کسب کرد، رشد درآمد شرکت کند شده است و این شرکت هنوز هم پول از دست می‌دهد. تنها چشم‌انداز مثبت کوچک توییتر در پایه کاربرانش است که۳۱۷  میلیون کاربر فعال ماهانه در سه ماهه سوم گزارش شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته سه درصد رشد داشته است.

توییتر در جذاب کردن خود برای  خریداران بالقوه شکست خورده است، اما کاهش هزینه‌های داخلی ممکن است به این شرکت در جذاب‌تر شدن برای خریداران کمک کند. طی ماه‌های گذشته تعدادی شرکت‌ از جمله گوگل، دیزنی و شرکت بزرگ رایانش ابری سیلزفورس (Salesforce) گزارش‌هایی را مبنی پیشنهاد برای خرید توییتر مطرح کردند، اما در نهایت این اتفاق رخ نداد که البته می‌تواند تا حدودی به دلیل قیمت بالای این شرکت (حدود ۲۰ میلیارد دلار) باشد.

این شرکت بارها و بارها به این موضوع اشاره کرده بود که می‌خواهد در سال ۲۰۱۷ شرکتی سودآور باشد و این تعدیل نیرو که بیشتر روی تیم‌های بازاریابی و فروش متمرکز می‌شود می‌تواند به این هدف او کمک کند.

انتهای پیام