• یکشنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۵ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 95092816755
  • منبع : نمایندگی ایلام

یک لحظه بی‌احتیاطی، یک دنیا هزینه

یک لحظه بی‌احتیاطی، یک دنیا هزینه

ایسنا/ایلام معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: تصادفات رانندگی هزینه زیادی بر روی دوش جامعه و خانواده‌ها می‌گذارند، بنابراین همه‌ی دستگاه‌ها باید در راستای کاهش تصادف به‌صورت جدی و عملی کار کنند.

«جعفر داراب‌خانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در کارگروه رصد و آمایش تصادفات جاده‌ای 80 وظیفه برای دستگاه‌های مختلف تعریف‌شده که امید داریم با انجام این وظایف و دستورالعمل‌ها بتوان شاهد کاهش تلفات جاده‌ای بود.

وی بابیان اینکه تصادفات آثار جبران‌ناپذیری بر جامعه می‌گذارد و بی‌سرپرست شدن خانواده و یا فلج شدن افراد در تصادف برای جامعه و خانواده‌ها هزینه زیادی در پی دارد، با تأکید بر اینکه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ضامن سلامتی و مال افراد است و به جامعه آرامش می‌بخشد، تصریح کرد: دود تخلفات رانندگی و عمل نکردن به قانون توسط یک شخص می‌تواند ضربات جبران‌ناپذیری به‌کل جامعه وارد کند. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، تصریح کرد: امیدواریم رسانه‌ها با امر خطیر اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ پیشگیری در این زمینه نقش‌آفرین و فرهنگ‌ساز باشند.

انتهای پیام