• پنجشنبه / ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ / ۱۶:۱۳
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 96031810101
  • منبع : نمایندگی مرکزی

حمایت کمیته امداد استان مرکزی از 38 هزار خانوار نیازمند

ایسنا/مرکزی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی با بیان اینکه 38 هزار خانواده نیازمند در استان مرکزی تحت پوشش داریم، طرح اکرام ایتام و محسنین که به حمایت از فرزندان این خانواده‌ها اختصاص دارد را از بهترین طرح‌های این نهاد عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، قنبر موسوی‌نژاد در همایش تجلیل از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین که در سالن کوه نور مجموعه هتل امیرکبیر اراک برگزار شد، با بیان اینکه این نهاد در بخش‌های مختلف برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای با هدف رفع فقر و محرومیت انجام می‌دهد، گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از بهترین طرح های این نهاد بوده است.

وی بیان کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی است با این وجود از 12 شهرستان این استان هشت شهرستان جزو مناطق محروم محسوب می‌شوند و از جمعیت حدود یک میلیون و نیمی این استان تنها حدود 300 هزار نفر با صنعت ارتباط دارند در صورتی که 38 هزار خانواده نیازمند در این استان داریم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: از تعداد خانواده‌های نیازمند استان حدود 23 هزار خانواده، زن سرپرست هستند و فرزندان این خانواده‌ها در قالب طرح محسنین و اکرام ایتام تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

موسوی‌نژاد افزود: از مجموع تعداد کودکان شناسایی شده حدود هزار و 800 کودک زیر 6 سال مشکل سوء تغذیه دارند که در صورت عدم رسیدگی به موقع بعد از سن 6 سال با مشکلات متعدد جسمی و روحی مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: در استان مرکزی تعداد دو هزار و 700 مستاجر که تحت حمایت این نهاد قرار دارند وجود دارد که از این تعداد 80 درصد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام