• چهارشنبه / ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ / ۱۲:۵۵
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 96032413939
  • خبرنگار : 71506

" سید احمد محمدی اگر برسد در انتخابی کشتی می‌گیرد"

طلایی: حرفهایم در مورد یزدانی را بد مطرح کردند/ برخی ابراهیمی را به حاشیه می‌برند

طلایی: حرفهایم در مورد یزدانی را بد مطرح کردند/ برخی ابراهیمی را به حاشیه می‌برند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه حفظ سلامتی کشتی‌گیران برای کادر فنی تیم ملی در اولویت نخست قرار دارد، گفت: رضا یزدانی سرمایه کشتی ایران است و امیدوارم هر چه زودتر سلامتی‌اش را به دست بیاورد و به کشتی باز گردد.

محمد طلایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد آزادکاران ایران در تورنمنت گرجستان که با 2 مدال طلای جمال عبادی و مجتبی گلیج و برنز امیررضا امیری و حذف محمدجواد ابراهیمی و حسن تبار همراه بود، اظهار کرد: این رقابت‌ها از سطح نسبتا خوبی برخوردار بود و خوشبختانه نفرات جوان ما همچون عبادی، گلیج و امیری با عملکرد خود نشان دادند می‌توانند پشتوانه‌های خوبی برای تیم ملی باشند. ابراهیمی و حسن تبار هم برای آشنایی با نقاط ضعف خود محک جدی خوردند و باید این نقاط ضعف را هر چه سریعتر برطرف کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به طلای جمال عبادی در وزن 70 کیلوگرم، گفت: عبادی دو حریف آذربایجانی بسیار خوب داشت که توانست در این وزن به مدال طلا برسد. او در گذشته زمانی که در تیم ملی جوانان بود یکی از این حریفانش توانسته بود به مدال طلای جوانان جهان برسد و عبادی از دور رقابت‌ها حذف شده بود که خوشبختانه پس از حدود یک سال حضور در تیم ملی و برطرف کردن نقاط ضعف توانست از حریفان خود جلو بزند. گلیج هم در وزن 97 کیلوگرم روند رو به جلویی داشته و خیلی مطمئن‌تر از گذشته کشتی می‌گیرد. او تازه به این وزن آمده و ان‌شاءالله با تلاش بیشتر به جایگاهی که شایستگی‌اش را دارد برسد.

وی درباره حذف محمدجواد ابراهیمی و فراز و نشیب‌های این کشتی‌گیر، گفت: ابراهیمی بیشتر به لحاظ روانی دچار مشکل است چرا که از طرف خودشان کاری با این کشتی‌گیر می‌کنند که او وارد حاشیه شود. به قدری در گوش او می‌خوانند که اینجا کشتی بگیر یا آنجا نگیر که باعث می‌شود او نتواند بر روی تمریناتش تمرکز کند و هنگام مبارزه نیز نمی‌تواند با تمام وجود کشتی بگیرد. او کشتی‌گیری بسیار باهوش و فکور است اما عده‌ای از اطرافیانش کشتی را برای او سنگین و سخت می‌کنند. ان‌شاءالله بتواند جلوی حاشیه‌ها را بگیرد و به موفقیت بیشتری برسد. حسن تبار هم مشکل آمادگی جسمانی دارد وگرنه او با کلاس بالایی کشتی می‌گیرد و می‌تواند کشتی‌گیری مطمئن برای تیم ملی باشد.

طلایی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا درباره مدال برنز امیررضا امیری در سنگین وزن نیز گفت: امیری اگر دو سه حرکت دیگر به کشتی خود اضافه کند می‌تواند نه تنها در ایران بلکه در جهان برای حریفانش یک مدعی سرسخت باشد. او اگر بیشتر به خودش بیاید و قدر خود را بداند مطمئنا یکی از بهترین‌های ما در سنگین وزن خواهد بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در ادامه با انتقاد از انعکاس بد صحبت‌های او درباره رضا یزدانی و اینکه اگر به انتخابی تیم ملی نرسد شانسی برای حضور در مسابقات جهانی فرانسه نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: این درست نیست که قسمتی از مصاحبه من را به دلخواه‌شان حذف کنند و بخش دیگری از آن را انعکاس دهند. به گونه‌ای صحبت‌های من را مطرح کردند که گویی من با یزدانی مشکل دارم. یزدانی یکی از افتخارات کشتی ماست که زحمت زیادی برای کشتی ایران کشیده است. او سرمایه کشتی ایران است و برای ما مهم‌ترین چیز سلامتی این کشتی‌گیر است که امیدوارم هر چه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورد و به تشک کشتی بازگردد.

وی درباره در پیش بودن رقابت‌های انتخابی تیم ملی و حساسیت بالای این مسابقات، گفت: سید احمد محمدی اگر بتواند خود را به این رقابت‌ها برساند با حضورش در این مسابقات موافقت خواهد شد. او یکی دو بار که به اردوی تیم ملی آمد آمادگی بدی نداشت اما کشتی پیچ و خم زیادی دارد و باید به این مورد توجه کند. البته ابتدا سلامتی او برای ما مهم است. یونس سرمستی هم جدا از آن اتفاقی که برایش افتاد باید ابتدا مشکل پایش را حل کند چرا که با ادامه این وضعیت نمی‌تواند نه خوب تمرین کند و نه  روی تشک خوب مبارزه کند. او با این وضعیت تا پنجاه درصد توانایی‌اش را می‌تواند نشان دهد.

طلایی ادامه داد: عده‌ای از کشتی‌گیران نمی‌توانند با ضرب خوردگی کشتی بگیرند اما امثال من، خادم و حیدری می‌توانستیم علیرغم ضرب‌خوردگی به روی تشک برویم و خوب مبارزه کنیم یا علیرضا دبیر که پیش از المپیک سیدنی عمل جراحی کرد و همه فکر می‌کردند که به این رقابت‌ها نرسد اما او آمد و با سختی زیاد به مدال طلای المپیک رسید.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اردوی تیم ملی اختیاری است و کشتی گیرانی که دوست داشته باشند می‌توانند در اردو حاضر شوند. امیدوارم شاهد رقابت‌هایی جذاب در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باشیم. همه مدعیان در این مسابقات حضور دارند و مطمئنا از سطح بالایی برخوردار خواهد بود.

انتهای پیام