• یکشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۶ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 96070200882
  • خبرنگار : 71129

آیا رهبر خونتای تایلند در قدرت می‌ماند؟

آیا رهبر خونتای تایلند در قدرت می‌ماند؟

نزدیکان رهبری خونتای تایلند بر این باورند که وی می‌خواهد در قدرت بماند و البته نظرسنجی‌های اخیر که انجام شده نشان می‌دهد که اکثریت مردم این کشور از حضور وی در راس قدرت پس از پادشاه راضی هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نظرسنجی ماه ژوئن سال جاری میلادی مشخص شد که 53 درصد از مردم تایلند دوست دارند ژنرال پرایوس چان اوچا، رهبری خونتای این کشور یک دوره دیگر در قدرت بماند.

وی یک صفحه در فیسبوک ایحاد کرده و تصاویرش را درحالیکه میان روستاییان رفته و با آنها خوش و بش می‌کند، در آن منتشر کرده و تاکنون قریب به 11 هزار "لایک" جمع کرده است.

از اوت سال جاری میلادی وی تاکنون به شش استان تایلند سفر کرده و چنین سفرهایی با اعضای کابینه حالا به صورت ماهانه صورت می‌گیرد.

در سه سال گذشته، رهبر خونتای تایلند دو بار به خارج از بانکوک، پایتخت رفته است.

پرایوس 63 ساله به روستاییان در 100 کیلومتری شمال بانکوک گفت: من اینجا نیستم که مردم را وادار کنم من را دوست داشته باشند اما از همه می‌خواهم کشورشان را دوست بدارند.

ماه آتی میلادی قرار است مراسم سوزاندن پادشاه درگذشته تایلند پس از یکسال عزاداری صورت گیرد و تا آن موقع امور سیاسی کشور به حالت عادی باز نمی‌گردد.

ژنرال پرایوس چان اوچا از زمان کودتای 2014 علیه دولت یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر برکنار شده تایلند، در راس امور قرار دارد.

انتهای پیام