• دوشنبه / ۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 97030703440
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

برگزاری آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان

برگزاری آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان

ایسنا/هرمزگان آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان صبح امروز با حضور مدیران کشوری و استانی برگزار شد.

‌به گزارش ایسنا، مدیرکل سابق امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان صبح امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان گفت: روال این است که مدیر در مراسم تودیع خود به ارائه گزارش عملکرد بپردازد که بنده می‌خواهم این رسم را بشکنم.

علی ابراهیمی با بیان اینکه هر کاری انجام دادم وظیفه بنده بود و از تمامی افراد حلالیت می‌طلبم، تصریح کرد: بنده تا حد توانم در این سمت به ایفای نقش پرداختم و از هر آنچه داشتم برای رسیدن به اهداف عالیه دریغ نکردم.

وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حتی یک روز هم به مرخصی نرفتم و حتی تعطیلات نوروز را در بندرعباس و در محل کار گذراندم، اضافه کرد: به دنبال حفظ و ارتقا شأن و جایگاه وزارت اقتصاد و دارایی بودم و خود را نماینده وزیر و کارمندان می‌دانم.

ابراهیمی با بیان اینکه در جلسات شخص ابراهیمی مطرح نبود بلکه هر کاری انجام دادم در راستای وظایف بنده بود، عنوان کرد: در این مدت خودم، خانواده‌ام و آشنایانم هیچ سوءاستفاده مالی انجام نداده و از روز اول با عقد اخوت شروع به فعالیت کرده و بر این عهدی که بستم، پایبند بودم.

مدیرکل سابق امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با اشاره به اینکه اگر در این مدت قصوری از بنده سرزده عذرخواهی می‌کنم، اضافه کرد: بنده با امانی زاده رفاقت دیرینه‌ای دارم و از همان زمان که مسئله جدایی ساختمان‌ها در سال‌های گذشته پیش آمد، بازهم با رفاقت با یکدیگر به کار خود ادامه دادیم.

وی با بیان اینکه هرساله مازاد درآمدهای تکلیفی استان افزایش‌یافته و این موضوع بدون هماهنگی و برنامه‌ریزی محقق نمی‌شود، تصریح کرد: امیدوارم امانی زاده بتواند در این راه با موفقیت و تعامل مناسب امورات را به‌پیش ببرد.

همچنین در ادامه مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه از اعتماد وزیر اقتصاد و دارایی استان هرمزگان تشکر می‌کنم، افزود: امیدوارم بتوانم در تحقق اهداف وزارت نیز موفق باشم و بتوانم مثمثمر واقع شوم.

محمدعلی امانی زاده با اشاره به اینکه هدف و برنامه بنده حمایت از بخش خصوصی و رونق و توسعه تولد است، تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی و توسعه گردشگری از دیگر برنامه‌هایی است که به‌طور حتم با کمک همکارانم انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در رأس تمامی امور است و هر برنامه‌ای براساس آن عملیاتی خواهیم کرد.

مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان در پایان گفت: حمایت و جذب سرمایه‌گذار در مناطق کمتر توسعه‌یافته از دیگر برنامه‌هایی است که عملیاتی خواهد شد.

شرایط هرمزگان در بخش سرمایه‌گذاری وضعیت بدی است

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه رویکردمان باید به سمت تسهیل فضا برای رونق در سرمایه‌گذاری پیش رود، اظهار کرد: تعامل با بخش خصوصی کوچک شدن یک مدیر نیست بلکه تلاش برای رشد جایگاه مدیریتی است.

به گزارش ایسنا، اسماعیل جلیلی صبح امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان، افزود: امروز مراسم قدردانی یکی از مدیران نجیب و خوب وزارت اقتصاد و دارایی است که زحمات زیادی برای پیشبرد اهداف وزارت اقتصاد و دارایی به خرج داد.

وی با بیان اینکه "امانی زاده" فرد ناشناخته‌ای نیست و فرزند هرمزگان است، تصریح کرد: حضورش در هرمزگان به‌طور حتم مؤثر خواهد بود و می‌تواند موجب تحول بخش‌های اقتصادی هرمزگان و ادامه روند رو به رشد گذشته باشد.

جلیلی با اشاره به اینکه به‌طور حتم موفقیت یک مدیر تحت تأثیر تلاش کارمندان و مدیران میانی است، اضافه کرد: وقتی از مدیری قدردانی می‌شود از کارمندان و تمامی زحمتکشان آن عرصه باید تقدیر شود زیرا یک مدیر بدون هماهنگی و تلاش سایر کارمندان نمی‌تواند اهدافش را به سرمنزل مقصود برساند.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه شرایط در فضای فعلی کشورمان تحت تأثیر عوامل مختلفی است، اظهار کرد: دشمن در حوزه اجتماعی سعی دارد با ایجاد اختلاف‌های قومی و مذهبی، ایجاد تنش در نظام‌های صنفی و آشفتگی اجتماعی سبب بروز بحران کند.

وی ادامه داد: علاوه بر حوزه اجتماعی، دشمن حوزه اقتصادی را نشانه گرفته و سعی در ایجاد تهدیدهایی برای کاهش درآمدها، دلسردی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و شکست سیستم اقتصادی کشور دارد که در این شرایط نیاز است با مدیریت فضای اقتصادی به‌وسیله توانمندی حوزه مدیریتی و تقویت نظام اجتماعی این اهداف دشمن را ناکارآمد کنیم.

جلیلی با اشاره به اینکه امروز در کشورمان، تلاش تمامی مدیران اقتصادی بر این اصل است که همگرایی ایجاد شود که حاصل آن آرامش در حوزه اقتصادی باشد، اضافه کرد: مسئولیت امانی زاده در حوزه اقتصادی سنگین است زیرا هرمزگان شرایط بدی در بخش سرمایه‌گذاری دارد و در این بخش نیاز به ارزیابی دقیق و صحیح مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان داریم.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه رویکردمان باید به سمت تسهیل فضا برای رونق در سرمایه‌گذاری پیش رود، اظهار کرد: تعامل با بخش خصوصی کوچک شدن یک مدیر نیست بلکه تلاش برای رشد جایگاه مدیریتی است.

وی با اشاره به اینکه قلمرو یک مدیر تنها مدیریت کارمندان تحت پوشش نیست بلکه تأثیرگذاری بر عوامل محیط بیرونی سازمان است، تصریح کرد: هنر مدیریت بهره‌گیری از ظرفیت تمامی بخش‌ها برای فعال کردن ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری است.

جلیلی با بیان اینکه حکم مدیریت در چند دقیقه ابلاغ می‌شود اما بار مسئولیت مدیریت سنگین و تداوم دارد، اضافه کرد: به‌طور حتم معضل چندین ساله هرمزگان در تفکیک ساختمان آن باید برطرف شود تا کارمندان با راندمان بیشتر خدمت‌رسانی بهتری برای شهروندان داشته باشند.

هرمزگان نباید در محرومیت به سر ببرد

مدیرکل دفتر امور استان‌ها وزارت اقتصاد و دارایی هم در این‌ جلسه گفت: هرمزگان و سایر مناطق جنوبی کشور با دارا بودن پتانسیل‌ها و ظرفیت ویژه‌ای که دارا هستند، نباید در محرومیت به سر ببرند.

به گزارش ایسنا، ‌اله محمد آقایی ‌افزود: زیرساخت‌های استان هرمزگان برای توسعه اقتصادی مشکل دارد و باید برای برطرف شدن آن فکر جدی و اساسی انجام داد.

وی با بیان اینکه عدم توسعه زیرساخت‌ها سبب عدم جذب سرمایه‌گذاران می‌شود، تصریح کرد: برخی ناهماهنگی‌ها و عدم تمرکز در مدیریت اقتصادی استان مانند مناطق آزاد نیز در این مسیر خلل وارد می‌کند که نیاز به هماهنگ و تعامل در این بخش دارد.

آقایی با اشاره به اینکه هرکس مسئولیت قبول می‌کند، ایثار به خرج داده و کار سخت و دشواری را تقبل کرده است، ادامه داد: هرمزگان و سایر مناطق جنوبی کشور با دارا بودن پتانسیل‌ها و ظرفیت ویژه‌ای که دارا هستند، نباید در محرومیت به سر ببرند.

مدیرکل دفتر امور استان‌ها وزارت اقتصاد و دارایی با بیان اینکه فعال‌سازی هرکدام از منابع خدادادی در مناطق جنوبی کشور سبب بهبود زندگی مردم می‌شود، اضافه کرد: نباید مدیران ذی‌ربط از کنار این مسئله به‌راحتی عبور کنند زیرا این موضوع به مدیران برمی‌گردد و باید به فکر بهبود شرایط زندگی مردم در این مناطق باشیم.

هرمزگان در عمل یک استان استراتژیک در کشور است نه در حرف

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان هم با اشاره به اینکه ایران کشور ثروتمندی است که مهم‌ترین سرمایه آن نیروی انسانی است، ادامه داد: به اتفاقات فضای مجازی و سیاه نمایی آن از وضعیت کشور نباید توجه کرد زیرا ملت ما توانمند هستند و باید امید به کشور تزریق کنیم.

به گزارش ایسنا،‌ بهروز اکرمی ‌در آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان، با بیان اینکه سلام استاندار هرمزگان را در این جلسه ابلاغ می‌کنم، افزود: شنیده بودم کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد، امروز تعبیر شد و برگزاری مراسم تکریم و معارفه یک مدیر با این جمعیت شلوغ آن‌هم در هرمزگان به‌عنوان پایتخت اقتصادی کشور در چنین سالن و مکان کوچکی چندان مناسب نیست.

وی با بیان اینکه هرمزگان یک استان استراتژیک در کشور است و این موضوع نه در حرف بلکه در عمل و مستند است، تصریح کرد: هرمزگان 900 کیلومتر مرز با سه کشور دارد و این ویژگی در بین استان‌های کشور خاص و ممتاز است.

اکرمی با اشاره به اینکه در شرایطی که امروز به سر می‌بریم محصول دو دیدگاه است، اضافه کرد: نخست اینکه پس از انقلاب 57 در کشورمان، مردم تصمیم گرفتند بر روی پای خود ایستاده و استقلال پیداکرده و کسی از خارج از مرزها برای کشورمان تصمیم نگیرد و دوم اینکه یکسری معیارها و ارزش‌ها برای مردم کشورمان وجود دارد که با کشور آمریکا منافات دارد و تا زمانی که به دنبال استقلال کشورمان باشیم و آمریکایی‌ها به خوی استکباری خود ادامه دهند، همواره با مزاحمت آمریکایی‌ها مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه راه بیرون رفت از وضعیت فعلی نیاز به انجام کار ویژه است، اظهار کرد: باید خود را از لحاظ اقتصادی قوی کنیم و داشته‌های خود را بر روی میز گذاشته و آن‌ها را تقویت کنیم.

اکرمی با اشاره به اینکه ایران کشور ثروتمندی است که مهم‌ترین سرمایه آن نیروی انسانی است، ادامه داد: به اتفاقات فضای مجازی و سیاه نمایی آن از وضعیت کشور نباید توجه کرد زیرا ملت ما توانمند هستند و باید امید به کشور تزریق کنیم.

معاون استاندار هرمزگان با بیان اینکه وزارت اقتصاد و دارایی باید بازنگری کلی در ظرفیت‌هایی که در استان هرمزگان وجود دارد، انجام دهد، افزود: امانی زاده از مدیران توانمند هرمزگانی است و هرمزگان امروز به خود می‌بالد که توانسته نیرو پرورش دهد و امروز بر مسند مدیرکلی بنشاند.

وی در پایان گفت: توقعات از امانی زاده بالاست و انتظار هرمزگانی‌ها از وی بیش از هر مدیر دیگری است زیرا وی خود، هرمزگانی و رنج‌کشیده این آب‌وخاک است.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خدمات "علی ابراهیمی" تقدیر و "محمدعلی امانی زاده" به‌عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان معرفی شد.

از نکات قابل‌توجه در این مراسم فضای کوچک و گرمای بیش‌ازحد سالن بود که سبب شد بسیاری از افراد ایستاده در این مراسم حاضرشده و حتی انتقاد معاون استاندار هرمزگان را به همراه داشت.

انتهای پیام