• سه‌شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۶
  • دسته‌بندی: تجسمی و موسیقی
  • کد خبر: 97072413600
  • خبرنگار : 71544

جابه‌جایی در مدیریت موزه هنرهای معاصر تهران

جابه‌جایی در مدیریت موزه هنرهای معاصر تهران

سرپرست فعلی موزه هنرهای معاصر تهران که بیش از یک و نیم سال است سرپرستی این موزه را برعهده دارد، قرار است جای خود را به فرد دیگری بدهد.

علی‌محمد زارع ـ سرپرست فعلی موزه هنرهای معاصر تهران ـ که در تماس ایسنا این خبر را تایید کرده است، دوم اسفندماه ۱۳۹۵ با حکم مجید ملانوروزی ـ مدیرکل وقت هنرهای تجسمی ـ به سرپرستی موزه هنرهای معاصر تهران منصوب شد. او پیش از این سِمَت، معاون دفتر هنرهای تجسمی و قبل از آن نیز معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری بود.

علی‌محمد زارع 

در چند دوره پیش از مدیریت زارع، طبق عُرفی،  مدیرکل هنرهای تجسمی همزمان سرپرستی موزه هنرهای معاصر تهران را برعهده داشت، مجید ملانوروزی نیز که چندی پیش از مدیرکلی دفتر هنرهای تجسمی کنار گذاشته شد، از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران بود.

حال پیگیری‌های ایسنا حاکی از آن است که با رفتن زارع، روند عُرفی سابق دوباره به این مجموعه برنمی‌گردد و فرد دیگری غیر از مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی قرار است مدیریت موزه هنرهای معاصر را برعهده بگیرد.

عملیات بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران در دوره سرپرستی علی‌محمد زارع آغاز شد، طبق اعلام‌های اولیه قرار بود این پروژه تا آبان‌ماه امسال به پایان برسد اما به تازگی هادی مظفری ـ مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی ـ خبر داده که بهسازی موزه هنرهای معاصر تا اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان خواهد برد. از جمله کارهای دیگری که در زمان مدیریت او انجام شد، انتقال مجسمه‌های «مرد در حال راه رفتن» و «زن ایستاده» اثر آلبرتو جاکومتی از محوطه‌ی باز موزه هنرهای معاصر به فضای داخلی موزه بود.

انتهای پیام