• جمعه / ۱۸ آبان ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97081808380
  • خبرنگار : 71593

احضار سفیر اتریش از سوی روسیه در پی اتهام جاسوسی مطرح شده

احضار سفیر اتریش از سوی روسیه در پی اتهام جاسوسی مطرح شده

وزارت امور خارجه روسیه امروز، جمعه پس از درخواست اتریش برای ارائه توضیحاتی درباره تردیدهای مطرح شده درباره جاسوسی یک سرهنگ بازنشسته اتریشی برای مسکو، سفیر اتریش در این کشور را احضار کرد.

به گزارش ایسنا، سباستین کورتز، صدراعظم اتریش امروز اظهار کرد، مسئولان اتریشی از این افسر ارشد بازنشسته در خصوص اتهام جاسوسی برای روسیه بازجویی کرده و خواستار ارائه توضیحاتی در این خصوص از سوی مسکو شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کارین کنایسل، وزیر امور خارجه اتریش سفر برنامه‌ریزی شده خود به مسکو را بر سر این مساله لغو کرده است.

گفته می‌شود این سرهنگ بازنشسته فعالیت‌های جاسوسی خود را از دهه 1990 میلادی آغاز کرده است.

در همین حال خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرده، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز امروز گفت، به طرز ناخوشایندی از اطلاعاتی که درباره وضعیت مرتبط با این سرهنگ سابق اتریشی دریافت کرده، غافلگیر شده است.

لاوروف در کنفرانسی خبری که پس از دیدار با همتای خود از جزایر کومور در آن شرکت کرد، گفت: به تازگی و پیش از نشستمان از این مساله مطلع شدم و این اطلاعات واقعا به طرز ناخوشایندی من را غافلگیر کرد.

لاوروف همچنین از شرکای غربی روسیه به خاطر متوسل شدن به "دیپلماسی بلندگو" به جای روش‌های دیپلماتیک مرسوم انتقاد کرده است.

وزیر خارجه روسیه افزود، وزارت خارجه روسیه به سفیر اتریش توضیح می‌دهد که اگر وین سوالاتی از مسکو دارد، چه روش‌هایی باید برای پرسیدن این سوالات به کار گرفته شوند.

انتهای پیام