• چهارشنبه / ۷ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 97090703324
  • خبرنگار : 30054

مدیرامور مالی بانک تجارت خبر داد

تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک تجارت در حال انجام است

تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک تجارت در حال انجام است

اقدامات اجرایی بانک تجارت در حوزه تجدید ارزیابی املاک و مستغلات مشتمل بر عرصه، اعیان و سرقفلی به منظور افزایش سرمایه، به طور گسترده در سراسر کشور در دست انجام است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک تجارت، پوربهبهانی، مدیر امور مالی بانک تجارت درباره اقدامات این بانک در زمینه تجدید ارزیابی گسترده املاک و دارایی‌های گفت: بانک تجارت برای خروج از شمول ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت، علاوه‌بر رویکرد پیگیری افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، همزمان رویکرد فروش دارایی‌ها و املاک مازاد برای کاهش زیان را مدنظر قراد داده و پیگیری می‌کنید.

وی افزود: در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، اقدامات اجرایی بانک برای ارزیابی املاک و مستغلات مشتمل بر عرصه، اعیان و سرقفلی در حال انجام است که بخش عمده ای از ارزیابی‌ها صورت گرفته و گزارش‌های مربوط در جـریان وصول اسـت تا به محض تجمیع، پیگیری‌های بعدی در خـصوص چگونگی و امکان خروج از ماده ۱۴۱ صورت پذیرد.

  مدیر امور مالی بانک تجارت تاکید کرد: در کنار موارد یاد شده،  تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت نیز به صـورت همزمان در حـال انجام است و میـزان نهایی افزایش سرمایه بانک پس از مشخص‌شدن نتایج تجدید ارزیابی‌ها قطعیت می‌یابد.  
از سوی دیگر این بانک همچون گذشته و در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید، ایفای تکالیف قانونی، فروش املاک مازاد و تملیکی که تاکنون در تجدید ارزیابی منظور نکرده است را به طور جد در دست انجام دارد تا با ورود نقدینگی منابع بلوکه شده به چرخه درآمدزایی، بخشی دیگری از زیان خود را نیز از این محل جبران کند.

انتهای پیام