• سه‌شنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 97111608708
  • خبرنگار : 71614

۶ استان درگیر برف و کولاک و سیل

۶ استان درگیر برف و کولاک و سیل

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۵۵۰۰ نفر در حوادث جوی سه روز گذشته خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا دراین‌باره اظهار کرد: طی سه روز گذشته، ۱۸ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان درگیر حوادثی از جمله برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بودند که در پی آن ۵۵۱ نفر از نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر در قالب ۱۶۱ تیم به این مناطق اعزام شدند. در حال حاضر نیز ارائه خدمات امداد و نجات هلال احمر به علت حوادث جوی در شش استان از جمله خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، مازندران و هرمزگان ادامه دارد.

وی با اشاره به امدادرسانی به بیش از ۵۵۰۰ نفر در این سه روز گفت: ۹۵ شهر، روستا و محور کوهستانی در این سه روز امدادرسانی شدند، همچنین برای ۵۹۱ نفر به صورت اضطراری اسکان فراهم شد و ۲۱ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در ادامه با بیان اینکه یک نفر از هموطنان به علت گرفتار شدن یک دستگاه خودروی پراید در مسیر سیلاب در استان هرمزگان جان خود را از دست داد، گفت: حوادث ترافیکی در سه روز گذشته ۱۴ مصدوم نیز داشت که شش نفر به مراکز درمانی منتقل و هشت نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سلیمی با اشاره به اقدامات نجاتگران هلال احمر نیز گفت: ۴۳۲ خودرو در برف و کولاک و هشت دستگاه خودرو در مسیر سیلاب گرفتار شده بودند که توسط نیروهای نجاتگر هلال احمر رهاسازی شدند. همچنین تخلیه آب از ۳۰ واحد مسکونی نیز انجام شد.

انتهای پیام