• شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۰
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98022110938
  • خبرنگار : 50147

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان میراث فرهنگی:

چرخه‌ی صنعت گردشگری را به دست مردم بسپاریم

چرخه‌ی صنعت گردشگری را به دست مردم بسپاریم

ایسنا/بوشهر مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی در بازدید از اماکن تاریخی استان بوشهر گفت: باید با آموزش و ترویج فرهنگ، چرخه صنعت گردشگری را به دست مردم بسپاریم.

به گزارش ایسنا، رحمت‌الله رئوف حنان با بیان اینکه بوشهر یک استان مستعد در حوزه گردشگری است، افزود: باید از پتانسیل‌های این استان و همچنین تمام ظرفیت‌های موجود در راستای رونق هر چه بهتر صنعت گردشگری استفاده کرد.

وی تاکید کرد: ضروری است با آموزش و ترویج فرهنگ، صنعت گردشگری را به دست مردم بسپاریم زیرا ورود مردم به این صنعت می‌تواند تحولات عظیمی را در چرخه اقتصاد در پی داشته باشد.

مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر طی چند سال اخیر گام‌های خوبی در جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری برداشته است، با این حال باید با ساماندهی و برنامه‌ریزی در جهت بهره‌وری بیشتر تلاش کرد.

رئوف حنان با اشاره به شعار سال ۹۸، خاطرنشان کرد: حوزه گردشگری می‌تواند مولّد اشتغال باشد که این اشتغال‌زایی به تولید و رونق تولید کمک شایانی می‌کند.

وی تصریح کرد: اشتغال‌زایی ناشی از فعالیت در حوزه گردشگری می‌تواند چرخه اقتصاد را به گردش درآورده و از این طریق ارزآوری خوبی را در کشور شاهد باشیم.

مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و ترویج فرهنگ گردشگری از سیاست‌های اصلی سازمان است و برای تحقق این مهم باید در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کنار هم تلاش کنیم تا شاهد پیشرفت‌های بهتری باشیم.


انتهای پیام