• چهارشنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98032210058
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مدیر آموزش و پرورش نجف‌آباد خبر داد:

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مهر ماه امسال

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مهر ماه امسال

ایسنا/اصفهان مدیر آموزش و پرورش نجف‌آباد گفت: سند بنیادین آموزش‌ و پرورش با رویکرد چرخش از وضعیت کنونی به وضعیت مطلوب از مهر ماه امسال اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدرضا موسوی زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری، اظهار کرد: وجود بیش از 8 هزار پرسنل شاغل و بازنشسته و 60هزار نفر دانش‌آموز، فرصت مناسبی است که از این ظرفیت برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

موسوی زاده از اجرای سند تحول بنیادین به عنوان اصلی‌ترین هدف آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد خبر داد و خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین پس از پژوهش‌های مختلف و نظرسنجی از هزاران نفر از معلمان سراسر کشور و انجام پروژه‌های مختلف تحقیقاتی در سه بخش اصلی فلسفه تربیت، فلسفه تربیت رسمی و عمومی و رهنامه نظام تربیت رسمی در جمهوری اسلامی، توسط رئیس‌جمهور در آذرماه سال 90 رونمایی شد.

وی افزود: تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی، تربیت اجتماعی سیاسی، تربیت زیستی و بومی، تربیت زیباشناختی و هنری، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای و تربیت علمی و فناورانه، شعار آموزش و پرورش در سال جدید تحصیلی است.

مدیر آموزش و پرورش نجف‌آباد از کمبود نیروی انسانی در این شهرستان و استان اصفهان خبر داد و تأکید کرد: استان اصفهان در سال جدید تحصیلی به بیش از 14هزار نفر معلم جدید نیاز دارد که از این تعداد یکهزار و 70 نفر سهم شهرستان نجف‌آباد است.

موسوی زاده حمایت از دانش آموزان بی‌بضاعت را از اولویت‌های آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: متأسفانه پرداخت سرانه مدارس از محل اعتبارات دولتی بسیار ناچیز است و برای تأمین هزینه‌های مختلف در مدارس با مشکلات زیادی مواجه هستیم. خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند وجهی که به صورت اختیاری به مدارس پرداخت می‌کنند تماماً صرف فرزندان آن‌ها می‌شود.

وی افزود: بر اساس ماده 30 آیین‌نامه اجرایی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، دریافت هرگونه وجه اجباری به جز وجوه مربوط به کتاب و بیمه حوادث دانش آموزان برای ثبت نام ممنوع است، اما والدین می‌توانند به صورت داوطلبانه و اختیاری کمک‌های مالی خود را به مدارس پرداخت کنند.

موسوی زاده با بیان اینکه 40درصد از مدارس شهرستان فرسوده هستند، گفت: با توجه به بازدیدهای کارشناسان سازمان نو سازی مدارس، نزدیک به نیمی از مدارس شهرستان نجف‌آباد فرسوده هستند، ولی هیچ مدرسه خطر سازی در شهرستان نداریم. با پیگیری‌های انجام شده در صدد هستیم تا مدارس فرسوده شهرستان نوسازی شود.

انتهای پیام