• دوشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۱
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98041708497
  • منبع : نمایندگی همدان

کتاب جایگزین ندارد

کتاب جایگزین ندارد

ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر چقدر امکانات آموزشی افزایش یابد و تجهیز شود، هیچ‌کدام جای کتاب را نمی‌گیرد، گفت: نقش کتاب در تربیت بی‌بدیل است، به ویژه اگر توسط خبرگان این حرفه انتخاب و در اختیار کودکان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه گذشته در نشست تخصصی کتابخوان رضوی به مناسبت هفته رضوی استان همدان، متأسفانه به علت کمبود امکانات امکان فراهم کردن کتاب برای میلیون‌ها دانش آموز وجود ندارد اما طرحی با عنوان «هر کلاس، یک کتابخانه» در کشور اجرا شده به طوری که تا دوره‌ای که بر اجرای این طرح نظارت داشتم، حدود ۵۰ هزار کلاس ابتدایی دارای کتابخانه کلاسی شدند که باعث مشارکت و همکاری بالای دانش آموزان شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه اگر خانواده‌ها خواستار زینت بخشیدن به فرزندانشان هستند در ابتدا باید آنان را با قرآن آشنا کرده سپس با کتاب‌های هدایت کننده اقدام به تربیت آنها کنند، تأکید کرد: دوره ابتدایی مهمترین زمان تربیت و آموزش است.

وی مطرح کرد: کتابی با عنوان «مدرسه‌ای که دوست می‌دارم» را سازمان یونیسکو به زبان عربی منتشر کرده که تا کنون یک میلیون جلد از آن به فروش رفته و براساس سند تحول بنیادین به رشته تحریر درآمده است به طوری که مدیران مدارس با استفاده از این کتاب می‌توانند مدرسه را به بهترین شکل اداره کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز با بیان اینکه هدف از برگزاری نشست‌های کتابخوان تبلیغ و ترویج کتابخوانی و مطالعه است، گفت: این نشست‌ها با محور موضوعاتی مختلف نظیر ویژه، تخصصی، مدرسه‌ای و سایر موارد از سال ۹۴ برگزار شده است.

عاطفه زارعی با بیان اینکه تا کنون ۴۵۰۰ نشست کتابخوان در استان برگزار کرده‌ایم که هدف اشتراک منابع اطلاعاتی و ترویج فرهنگ عمومی مطالعه بوده است، افزود: سعی بر معرفی کتابی عامه پسند داریم به گونه‌ای که برای مردم مفید باشد و باعث اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی شود.

وی اظهار کرد: نشست کتابخوان رضوی با همکاری صداوسیما و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است که از سه ماه گذشته در پی آماده سازی مقدمات آن بوده‌ایم.

زارعی با تأکید بر اینکه فرهنگ کتابخوانی باید از کوچک‌ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده آغاز شده تا به سایر نهاد جامعه تسری یابد و نهادینه شود، گفت: کتاب‌ها را از لحاظ علمی، مورد بازار یابی اطلاعاتی قرار می‌دهیم تا علاقمندان به کتاب را تشنه مطالعه سازیم.

انتهای پیام