• شنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 98042211241
  • خبرنگار : 71552

آغاز اردوهای تیم ملی هندبال و غیبت لژیونرها

حضور لژیونرها در تیم ملی یک هفته قبل از انتخابی المپیک

حضور لژیونرها در تیم ملی یک هفته قبل از انتخابی المپیک

سومین مرحله از اردوی تیم ملی هندبال برای آماده سازی ملی پوشان برای مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور تنها ۴ لژیونر آغاز شد.

به گزارش ایسنا، سومین اردوی تیم ملی هندبال از امروز در تالار هندبال فدراسیون با حضور ۲۵ بازیکن آغاز شد. به گفته مدیر فنی تیم ملی در این مرحله از اردو تنها ۴ لژیونر سجاد و الله کرم استکی، محسن باباصفری و شاهو نصرتی حضور دارند و ۵ بازیکن لژیونر غایب هستند. اخوان علت غیبت این لژیونرها را حضور در اردوهای باشگاهی اعلام کرد.

مرحله اول این اردوها تنها با حضور بازیکنان داخلی و مرحله دوم نیز تنها با حضور سه لژیونر به نام‌های شاهو نصرتی، سعید حیدری و محسن باباصفری انجام شده بود و سایر لژیونرها به دلیل آنچه که مصدومیت عنوان شد، در اردوی دوم غیبت داشتند.

چند سالی است که هندبال ایران به دلیل تعدد لژیونر با مشکل غیبت بازیکنان در اردو مواجه است. برای این دوره از مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز که از ۲۵ مهرماه تا ۵ آبان ماه (۱۷ تا ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹) به میزبانی دوحه قطر با حضور ۸ تیم انجام می‌شود تنها یک هفته زمان وجود دارد که تیم ملی با یک ترکیب کامل در اردو حاضر و میان بازیکنان داخلی و لژیونر هماهنگی ایجاد شود.

مهدی اخوان مدیر فنی تیم ملی هندبال در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز اردوی تیم ملی هندبال اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۲۵ بازیکن در اردوی تیم ملی هستند و تمرین می‌کنند. از میان لژیونرها برادران استکی، محسن باباصفری و شاهو نصرتی در اردو هستند. علیرضا موسوی، سعید حیدری راد و پویا نوروزی هم از غایبان ما هستند که به دلیل آغاز اردوهای باشگاهی‌شان امکان حضور در این اردو را نداشتند. بقیه همه هستند و خوشبختانه آسیبی هم ندارند و در زمین تمرین می‌کنند. این اردوها صبح روز جمعه ۲۸ تیرماه پایان می‌یابد.

وی در ادامه در خصوص مرحله بعدی اردو و همچنین اردوهای خارجی گفت: فعلاً هیچ برنامه‌ای برای اردوی خارجی و دیدارهای تدارکاتی نداریم. برای اردوی بعدی هم هنوز تاریخش قطعی نشده است. قرار است دو هفته بعد مجدداً اردو داشته باشیم، اما هنوز ۱۰۰ درصد نیست. برای مرحله بعدی اردو لژیونرها را نخواهیم داشت. اردوهای باشگاهی آنها آغاز می‌شود و آنها مجبورند به تیم‌های خود بروند. حیدری و موسوی که از فردا اردویشان آغاز می‌شود مابقی نیز از آخر این هفته اردوهایشان شروع می‌شود.

مدیر فنی تیم ملی هندبال در پاسخ به این سوال که با وجود دوری بازیکنان داخلی و خارجی چطور با هم هماهنگ خواهد شد گفت: کار بسیار سختی است. باید یک هفته قبل از مسابقات انتخابی المپیک اردوهایی را پیش بینی کنیم تا لژیونرها به تیم اضافه شوند. فقط در آن تاریخ است که لژیونرها می‌توانند به ترکیب تیم ملحق شوند. ما فقط یک هفته زمان داریم که بازیکنان با هم هماهنگ شوند.

به گزارش ایسنا، سومین دوره از اردوهای تیم ملی هندبال جهت آمادگی ملی پوشان برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک از ۲۱ تا ۲۸ تیرماه در تهران انجام می‌شود. کادر فنی تیم ملی ۳۰ بازیکن را به این مرحله از اردوها فراخوانده بود که اسامی آنها به این شرح است:

محمدعلی قاسمی، فرزاد رستمی، میلاد قلندری، یونس آثاری، جلال کیانی، وحید مسعودی، محمدرضا اورعی، ایمان یحیائی، علی مهدی زاده، مهرداد صمصامی، مسلم کاظمی، افشین صادقی، شهاب صادق زاده، امین یوسفی نژاد، مهران حسینی، محمد امین فرهادی، مجتبی حیدرپور، امین کاظمی، علیرضا موسوی، سلامان بربط، مجتبی کرمیان، محسن باباصفری، سعید حیدری راد، علی رحیمی، محمد سیاووشی، امید سرپوشی، الله کرم استکی، سجاد استکی، شاهو نصرتی، پویا نوروزی نژاد.

انتهای پیام