• پنجشنبه / ۲۷ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98042714346
  • منبع : نمایندگی مرکزی

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر خبر داد:

آغاز کار ستاد دهه امامت و ولایت در سراسر کشور

آغاز کار ستاد دهه امامت و ولایت در سراسر کشور

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت در سراسر کشور کار خود آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین ظریف‌منش در نشست خبری به مناسبت بازسازی واقعه غدیر اظهار کرد: ستاد امامت و ولایت در 300 شهرستان و ۳۱ استان کشور تشکیل شده و آغاز به کار کرده است.

وی افزود: برنامه کتابت خطبه‌های غدیر از برنامه های این دهه است که در استان زنجان یا قزوین انجام می‌شود.

مدیرعامل بنیاد غدیر تصریح کرد: ایام عید ولایت از روز عید سعید قربان آغاز می‌شود و تا عید غدیر ادامه می‌یابد. برنامه‌های این دهه امسال با شعار لبیک یا رسول الله برگزار می‌شود. هدف از این شعار انتقال ندای غدیر از پدران به فرزندان و نسل جوان است‌.

مدیرعامل بنیادغدیر تصریح کرد: در قالب برگزاری این ستاد سه دسته برنامه پیش بینی شده که برنامه نخست گرامیداشت و شامل آیین تبلیغی و ترویجی، دسته دوم برنامه‌های فرهنگ ساز و همایش علمی و هنری شامل کارگاه غدیر شناسی است، همچنین دسته سوم این برنامه‌ها آیین‌ها و آداب مناسک غدیر است که در این راستا همایش ولایت محور وحدت در شیراز و تجلیل از یاوران غدیر در تهران برگزار می شود.

ظریف‌منش اضافه کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این ستاد 40 برنامه با سرفصل اصلی و 10 هزار اجرا در سراسر کشور در ستاد امامت و ولایت پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: برگزاری 110 کاروان شادی متشکل از یک روحانی، مداح و یک نفر پشتیبان در پارک ها و بوستان های تهران نیز پیش بینی شده است، همچنین تجلیل از سادات شهید، مدافعان حرم، سرکشی به خانواده شهدا، برگزاری ایستگاه صلواتی توسط جوانان و برگزاری برنامه های غدیرشناسی در 110 مسجد، برگزاری جشنواره ورزشی و برگزاری هفتمین جشنواره شعر غدیر از دیگر برنامه های این ستاد در دهه اوامت و ولایت است.

مدیرعامل بنیاد غدیر افزود: دو هزار و 500 قطعه شعر به دبیرخانه هفتمین جشنواره شعر غدیر ارسال شده است. از دیگر برنامه‌ها تدارک دو میلیون غذا برای اطعام است که پیش بینی افزایش این تعداد غذا وجود دارد.


انتهای پیام