• جمعه / ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۸
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 98042814694
  • منبع : نمایندگی خوزستان

امیری: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت

امیری: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: هر روز با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت و بنا بر نظر کارشناسان اقتصادی، آینده روشن و امیدوارکننده است.

به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در نماز جمعه امروز (28 تیرماه) مسجدسلیمان، اظهار کرد: خوشحالم که توفیق پیدا کردم که امروز در میان مردم خوب، شریف و نجیب مسجدسلیمان باشم. شهری که بهترین اوقات جوانی‌ام را به عنوان خدمتگزار در این شهرستان سپری کردم. قرار بود برای یک سال در این‌جا خدمت کنم اما محبت، مهمان‌نوازی، تعهد و تفقد خود مردم شریف و عزیز بختیاری مسجدسلیمان در بخش‌ها و روستاهای اطراف باعث شد، حدودا ۶ سال بنا بر درخواست مردم، علما و اقشار مختلف این شهرستان، در مسجدسلیمان باشم. یکی از بهترین دوران عمر بنده زمان خدمتگزاری به مردم شریف و متعهد مسجدسلیمان بوده است.

وی عنوان کرد: مسجدسلیمان همیشه برای من یک شهر عزیز با مردمانی دوست داشتنی بوده است و من یک رابطه احساسی قوی با مردم مسجدسلیمان دارم و در هر جایی از کشور که مردم مسجدسلیمان را می بینم، برای من یک حالت نوستالژی دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهور خطاب به مردم مسجدسلیمان، گفت: مردم شریف مسجدسلیمان، من به نمایندگی از رئیس‌جمهور و هیات دولت این تکلیف را پیدا کردم که برای بررسی وضعیت زلزله هفته گذشته که خدا را شکر تلفات جانی هم نداشت، به اینجا بیایم. واحدهای آموزشی، بهداشتی و واحدهای مسکونی آسیب دیده اند. رییس جمهور در ساعت های اولیه حادثه، از طریق استاندار خوزستان دستورات و تصمیمات لازم برای حل و فصل مشکلات و تامین برآورد خسارات را داشتند.

وی بیان کرد: حداقل وظیفه اخلاقی هر کدام از اعضای دولت بود که در بین شما مردم شریف و عزیز مسجدسلیمان حضور پیدا کنند. نماینده مردم مسجدسلیمان نیز از نمایندگان متعهد و پرتلاش مجلس شورای اسلامی است که او گفت هیچ کدام از اعضای هیات دولت به مسجدسلیمان نیامدند و این توقع در مردم مسجدسلیمان است که باید بگویم من هم در خدمت شما همه عزیزان هستم و هر زمان که برنامه‌ریزی کردید در خدمت شما هستم.

امیری گفت: رئیس جمهور هم سلام گرم را خدمت شما مردم مسجدسلیمان داشتند و به من گفتند که به مردم بگویید دولت در کنار شما خواهد بود و مشکلات و مسائل ناشی از زلزله در اسرع وقت رفع خواهد شد. خوشبختانه کارهای قابل قبولی در همین مدت انجام شده است.

وی عنوان کرد: آقای امینی، امام جمعه مسجدسلیمان نیز از مفاخر شهرستان و حوزه علمیه مسجدسلیمان است که در همان ساعت‌های اولیه پیگیر حل مشکلات بود. همچنین فرماندار شهرستان به همین صورت کار کرده است. استاندار خوزستان نیز چندین بار در شهرستان حضور پیدا کرد و امروز هم به این جا آمدیم و وضعیت را از نزدیک مشاهده کردیم و مشکلات را از زبان مردم شنیدیم. در حال برآورد خسارت هستیم و استاندار هم قول داد تا اواسط هفته آینده ارزیابی نهایی را به دولت بدهد تا دولت هم در راستای تامین خسارات و حل مشکلات، فکر اساسی و بنیادی داشته باشد.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: مشاهدات و ارزیابی‌ها از کارهایی که در این مدت انجام گرفته و پیشنهادهایی که وجود دارد را همراه با صحبت‌های مردم عزیز، جمع‌بندی می‌کنیم و در جلسه روز یکشنبه دولت خدمت رئیس‌جمهور محترم ارائه خواهم داد.

وی افزود: رئیس جمهور فرمودند که مردم عزیز بختیاری و شریف شهرستان مسجدسلیمان و روستاهای آسیب‌دیده، دولت در کنار شما خواهد بود و دولت به هیچ وجه شما را تنها نخواهد گذاشت. درست است به خاطر تحریم های ظالمانه دشمنان، با محدودیت‌های منابع مالی مواجه هستیم ولی وظیفه دولت است که امروز در کنار شما مردم شریف مسجدسلیمان باشد. مردمی که هر جا جمهوری اسلامی به آن ها نیاز داشته است، برای دفاع در صحنه بودند. این مردم امروز هم با وجود تمام مشکلات، در کنار نظام جمهوری و پشتیبان مقام معظم رهبری هستند و وظیفه دولت است که به خدمت شما و مردم آسیب دیده از زلزله بشتابد و این حداقل وظیفه است.

وی گفت: ان شاالله به یاری خداوند مشکلات برطرف خواهد شد. نقشه های دشمنان نقش برآب شد. آن ها فکر می‌ کردند در سال ۹۶  کشور بر هم می‌ریزد و نظام دچار مشکلات اساسی می شود و مردم به خیابان‌ها می آیند ولی هر روز با وجود تمام سنگ اندازی ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت و بنا بر نظر کارشناسان اقتصادی ان‌شاءالله آینده روشن و امیدوارکننده است.

انتهای پیام