• شنبه / ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 98042915181
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران در سفر به خراسان جنوبی عنوان کرد

تمایل ایسنا به حضور جدی‌تر در دانشگاه‌ها

تمایل ایسنا به حضور جدی‌تر در دانشگاه‌ها

مدیرعامل ایسنا با حضور در استان خراسان جنوبی با مدیر کل صداوسیمای این مرکز، رئیس دانشگاه بیرجند و همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، علی متقیان، امروز ـ ۲۹ تیر ماه ـ در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی، اظهار کرد: ایسنا با بدنه دانشجویی خود همواره بر صحت اخبار منتشره تاکید داشته است.

وی با بیان اینکه اصل صحت و امانتداری در ایسنا بسیار مهم هستند، افزود: این خبرگزاری، اخلاق رسانه‌ای را در طول سال‌های فعالیت خود حفظ کرده است.

مدیرعامل ایسنا با بیان اینکه نیروهای این خبرگزاری، بازوهای توانمند جهاد دانشگاهی هستند، تصریح کرد: ویژگی خاص این خبرگزاری این است که بدنه‌ای جوان و دانشجو داشته و همه اعضای ایسنا آموزش دیده خود ایسنا هستند.

متقیان ادامه داد: دروازه‌بانان خبر، جوانان دیروز و با تجربه‌های امروز هستند، به همین دلیل است که ارسال اخبار ایسنا، به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

جلال‌الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: ایسنا یک خبرگزاری ملی و بین المللی است.

وی افزود: ایسنا به فرموده مقام معظم رهبری، سعی کرده است همواره خبرهای امیدبخش و خوب منتشر کند.


علیرضا آیینه دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: ایسنا همواره جزو خبرگزاری‌های مطرح کشور بوده است.

وی افزود: ایسنا از جمله معدود خبرگزاری‌هایی است که هیچ‌گاه استقلال و صداقت خود را زیر پا نگذاشته است.

این مسوول رسانه با بیان اینکه آنچه در رسانه‌های محلی مهم است، تلاش برای توسعه استان است، تصریح کرد: صداوسیما بر روی ظرفیت‌های منطقه به خوبی کار کرده است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از ماموریت‌های خبرگزاری‌ها توسعه استان و بهره گیری از ظرفیت‌های آن است که ایسنا به خوبی توانسته در این مسیر گام بردارد.

خبرگزاری می‌تواند با زبان دیگری دانشگاه را معرفی کند

علی متقیان، امروز همچنین در دیدار با رئیس دانشگاه بیرجند با یادآوری اینکه ۲۰ سال از فعالیت ایسنا گذشته است، افزود: ایسنا اولین خبرگزاری کشور است که توانسته اعتماد مخاطب را جذب کند.

وی ادامه داد: دروازه‌بانان خبر در ایسنا، دانشجوهای دیروز هستند که تجربه کسب کرده‌اند و این امر در حفظ روحیه نشاط و جوان‌گرایی در این خبرگزاری بسیار تاثیرگذار بوده است.

مدیرعامل ایسنا با بیان اینکه مایل هستیم خبرگزاری حضور جدی‌تری در دانشگاه‌ها داشته باشد، خاطرنشان کرد: این خبرگزاری می‌تواند با زبان دیگری دانشگاه را معرفی کند.

متقیان با بیان اینکه سعی داریم کارهای پژوهشی دانشگاه‌ها را به خوبی در ایسنا معرفی کنیم، تصریح کرد: خبرگزاری به دنبال این است که حضور دانشجویی و دانشگاهی خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه این خبرگزاری آمادگی دارد همراه دانشگاه برای معرفی آن فعالیت کند، خاطرنشان کرد: تقاضا داریم دانشگاه بیرجند شرایطی را فراهم کند که ایسنا در انعکاس فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه حضوری جدی داشته باشد.احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این دیدار با اظهار رضایت از انعکاس اخبار دانشگاهی در ایسنا، اظهار کرد: این خبرگزاری در انتشار اخبار دانشگاه و ارائه پژوهش‌های انجام شده بسیار فعال بوده و گزارش‌های مفیدی داشته است.

وی یادآور شد: تلاش می‌کنیم مکانی مناسب در اختیار این خبرگزاری در دانشگاه بیرجند در راستای تعامل و همکاری بیشتر قرار دهیم.

ضرورت خودداری از سیاه‌نمایی در کشور
 

مدیر عامل ایسنا در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی هم اظهار کرد: باید از سیاه‌نمایی در کشور خودداری کنیم.

وی با بیان اینکه ایسنا به فرموده مقام معظم رهبری به دنبال این است که اخبار خوب، مفید و امیدبخش منتشر کند، افزود: اخلاق مداری، صداقت و امانتداری از ویژگی‌های ایسنا بوده و همواره این سه ویژگی سرلوحه فعالیت این خبرگزاری است.

علی متقیان با بیان اینکه خط و جناح بندی سیاسی هیچ جایگاهی در این خبرگزاری ندارد، افزود: سیاست ایسنا بر این است که اخبار درست و صادقانه انعکاس یابد.مجید پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: داشتن اطلاعات کافی بسیار موثر بوده، اما متاسفانه مدیران اطلاعات خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه عدم اطلاعات مدیران باعث ایجاد هزینه می‌شود، افزود: عدم داشتن اطلاعات، کشور را دچار بحران می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: هر مقدار که اطلاعات کارشناسان و مدیران قوی باشد، کمتر دچار دردسر می‌شویم.

انتهای پیام