• دوشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98043116266
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه:

40 درصد ناوگان تاکسیرانی ‌ارومیه فرسوده است

40 درصد ناوگان تاکسیرانی ‌ارومیه فرسوده است

ایسنا/آذربایجان غربی ‌رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: روزانه 400 هزار مسافر درون شهری با تاکسی های زرد شهر ارومیه از نقاط مختلف شهر جابه جا می‌شود.

‌مهدی مژدهی فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، تعداد تاکسی های زرد شهر ارومیه را 5 هزارو 600 دستگاه تاکسی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 40 درصد ناوگان تاکسیرانی شهرداری ارومیه فرسوده است که با انجام برنامه ریزی های لازم نسبت به نوسازی اقدام می‌شود.

وی اظهار کرد: مالکان تاکسی ها زرد فرسوده رغبتی به نوسازی بدلیل افزایش قیمت خودرو ندارند چرا که آورده حاصل نسب به سرمایه گذاری بسیار پایین است که با تسهیل شرایط رغبت به نوسازی افزایش می یابد.

مژدهی فر با اشاره به روند نوساز تاکسی های شهر ارومیه، عنوان کرد: در حال حاضر امکان ثبت نام نوسازی تاکسی ها با توجه به بسته بودن سایت نوسازی وجود ندارد که با رایزینی ها انجام گرفته با اتحادیه تاکسی رانی نسبت به فعال کردن  این سایت و نوسازی اقدام می شود.

وی تعداد تاکسی های شهر را نسبت به میانگین جمیعت شهر ایده ال دانست و عنوان کرد:  بدلیل گردشی بودن بیشتر تاکسی ها و تردد زیاد شهروندان در هسته مرکزی شهر، تاکسی ها تمایل به جابه جایی مسافران در این محدوده دارند به ان علت نیز تعداد تاکسی ها درشهر زیاد دیده می‌شود.

مژدهی فر با اشاره به پروژه پرداخت الکترونیک در تاکسی های شهری‌، اظهار کرد: ‌این پروژه جهت راه اندازی باسرمایه گذار طرح بعد از تایید نرم  افزار آن در دست اقدام است که با اتمام مقدمات اجرای طرح توسط سرمایه گذار و سازمان فاوا شهرداری به صورت پایلوت در سطح شهر اجرا می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه اظهار کرد: 9 گشت بازرسی به همراه گشت های راهنمایی و رانندگی فعالیت تاکسی ها‌ را در شهر رصد کرده و نسبت بر رفع برخی مشکلات اقدام می کنند.انتهای پیام