• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۷:۲۴
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98052712838
  • منبع : نمایندگی مرکزی

استاندار مرکزی:

آزادگان اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی بودند

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی آزادگان بودند که رفتار آن‌ها مورد تحسین سایر ملت های دنیا قرار گرفته بود.

به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در همایش «الماس‌های درخشان» با اشاره به سالروز ورود قهرمانانه آزادگان به کشور، اظهار کرد: قرار گرفتن این سالروز بین دو عید بزرگ بسیار ارزشمند است.

وی افزود: آزادگان بعد از گذشت ۳۰ سال هنوز افتخار و زینت انقلاب اسلامی هستند و در حقیقت کار آنها کمتر از شهادت و جانبازی نیست.

استاندار مرکزی تصریح کرد: آزادگان به ‌عنوان سفیران انقلاب اسلامی در دست رژیم متخاصم صدام گرفتار بودند و در دوران اسارت بیشترین و سخت‌ترین شکنجه‌های روحی و جسمی را تحمل کردند.

آقازاده بیان کرد: رفتار و کردار آزادگان برای دنیا عبرت‌آموز بود. آزادگان اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی بودند که تمام ملت‌ها رفتار آنها را تحسین کردند؛ البته هنوز هم برخی گفتار و رفتار آنها تازگی دارد.

وی ادامه داد:  آزادگان در سخت‌ترین و دشوار ترین شرایط استقامت و ایستادگی کردند به همین سبب  یادگاری‌های ارزشمند و ماندگاری هستند.

وی اضافه کرد: به رغم این که ۳۰ سال از جنگ تحمیلی می‌گذرد اما گرامی‌داشت حماسه آفرینی آزادگان و انتقال آن به نسل جوان ضرورت دارد و باید این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار مرکزی امنیت پایدار کشور را نتیجه مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های آزادگان دانست و گفت: این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها باید برای نسل جوان تبیین شود. تحقق این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی در کشور است تا مجاهدت‌ها و فداکاری‌های آزادگان در تاریخ دنیا ثبت شود.

آقازاده اضافه کرد: تمام دستگاه‌های استان و ادارات مکلف به رسیدگی به درخواست‌های آزادگان و خانواده های آنها هستند. مسئولی که به درخواست‌های آزادگان و خانواده‌های آنها کم‌توجهی کند، قطعاً جایگاه مسئولیت را اشغال کرده و باید با او برخورد شود.

انتهای پیام