• جمعه / ۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۲
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 98060100169
  • خبرنگار : 71549

پایان سیاه یکی از بازماندگان حادثه چاپه‌کوئنسه

پایان سیاه یکی از بازماندگان حادثه چاپه‌کوئنسه

آلان راشل یکی از بازماندگان بزرگ حادثه چاپه کوئنسه پایان تلخی در تیم برزیلی داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، بیست و نهم نوامبر سال ۲۰۱۶ یکی از غم انگیزترین روزهای تاریخ فوتبال بود. در آن روز هواپیمای تیم چاپه کوئنسه در کوه‌های کلمبیا سقوط کرد، این در حالی بود که می‌توانست ساعاتی بعد یکی از بهترین اتفاق‌ها را تجربه کند و جام قهرمانی آمریکای جنوبی را بالای سر ببرد. این حادثه تقریبا کل تیم را از بین برد و باشگاه مجبور شد یک تیم دیگر بسازد. ۱۹ بازیکن جان خود را از دست دادند و تنها سه بازیکن از ۲۲ بازیکن فراخوانده شده برای فینال، زنده ماندند. آن سه بازیکن جسکون فولمن، نتو و آلان راشل بودند.

راشل به یکی از بزرگترین نمادهای باشگاه تبدیل شد و توانست پس از این حادثه بهبود یابد. او توانست در مدت ۹ ماه به بالاترین سطح رقابت‌ها برگردد. این در حالی بود که زمان رسیدن به بیمارستان درباره راه رفتن دوباره‌اش شک داشت. او توانست همه مشکلات جسمانی‌اش را پشت سر بگذارد و تا امروز صبح (جمعه) برای باشگاهش بازی کند. مدافع برزیلی تصمیم گرفت چاپه کوئنسه را ترک و به صورت قرضی برای گویاس بازی کند.

بازیکن ۳۰ ساله دقیقا روز تولدش چنین تصمیمی گرفت بدون این کسی از باشگاه به حمایتش بپردازد. هیچ یک از اعضای مدیریت نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداد و تشکر نکرد. باشگاه تنها انتقال قرضی‌اش را اعلام کرد و بدون اشاره به دورانی که بازیکن برزیلی تجربه کرد، نوشت: "در دوران جدیدت موفق باشی؛" جمله‌ای که در چنین بیانه‌هایی متداول است.

راشل از ضبط ویدئو برای باشگاه اجتناب کرد و ترجیح داد از طریق شبکه‌های اجتماعی از هواداران چاپه کوئنسه خداحافظی کند. فقط هم‌تیمی‌هایش در خداحافظی‌اش شرکت داشتند و لطفشان را به بازمانده حادثه چاپه کوئنسه نشان دادند.

حرکت باشگاه برزیلی عجیب بود چون هنگام خداحافظی با دیگر اعضای باشگاه پس از حادثه بیست و نهم نوامبر چنین رفتاری نداشت. این تیم با احترام کامل از ژائو مارینگا و یا ولینگتون پائولیستا خداحافظی کرد و برای هر دو نفر یک نشست خبری تدارک دید.

هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند چه اتفاقی میان دو طرف رخ داده است. قهرمان بزرگ تلخ‌ترین حادثه تاریخ چاپه کوئنسه گفت: "دلیل من برای جدایی از باشگاه بستن دهان کسانی بود که چیزهایی می‌گویند که نباید بگویند. با سر بالا باشگاه را ترک می‌کنم چون بهترین عملکردم را نشان دادم."

انتهای پیام