• دوشنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۶
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98061105789
  • منبع : نمایندگی مرکزی

رشد سه برابری قیمت لوازم التحریر کاغذی در اراک

رشد سه برابری قیمت لوازم التحریر کاغذی در اراک

ایسنا/مرکزی رئیس اتحادیه کتاب فروشان و لوازم التحریر اراک گفت: در سال جاری با توجه به شروع فصل مدارس، مشتقات کاغذی 3 برابر و برخی نوشت افزارها یک و نیم برابر افزایش قیمت داشته است.

مجید امینی‌راد در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: برخی از نوشت افزارها بین یک و نیم تا سه برابر افزایش قیمت داشته‌اند برای مثال دفتر صد برگ آزادفروشی‌ سال گذشته 6700 تومان بود اما همان دفتر امسال 13 هزار تومان قیمت دارد، البته این به معنای گران فروشی نیست بلکه قیمت این اقلام با توجه به وارداتی بودن افزایش داشته است .

وی افزود: قیمت کالاهای وارداتی تقریبا 50 درصد بیشتر از کالاهای داخلی است. در این شرایط خواسته قلبی مردم خرید اجناس ایرانی است اما متاسفانه چون اجناس وارداتی تنوع بیشتری دارند خریدها بیشتر به سمت اقلام وارداتی است و با توجه به اینکه امروزه بیشتر کودکان و دانش آموزان انتخاب کننده نوع وسیله درخواستی خود هستند و خانواده‌ها دخالتی در این امر ندارند در نتیجه با توجه به تنوع و ظاهر متفاوت اقلام وارداتی، این اجناس مخاطب بیشتری دارند.

رئیس اتحادیه کتاب فروشان و لوازم التحریر اراک تصریح کرد: قدرت خرید خانواده‌ها امسال کاهش داشته و خریدها با صرفه کمتر انجام می‌شود. اگر سال گذشته خانواده ها با 100 هزارتومان 15 دفتر خریداری می‌ کردند، امسال با همان 100 هزار تومان می توانند 7 یا 8 دفتر بخرند، از طرفی متاسفانه مدارس پس از ثبت نام لیست خرید برای والدین مشخص می‌کنند.

امینی راد بیان کرد: در اغلب اقلام لوازم التحریر و حتی دفتر، هیچ کمبودی نیست اما با نزدیک‌تر شدن به فصل کار مدارس و افزایش خرید لوازم التحریر، تقاضا برای خرید دفترهای دولتی بیشتر خواهد شد و امسال نیز بیشتر دفاتر دولتی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 180 واحد فروش نوشت افزار در اراک فعالیت دارند، گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و نوسانات قیمت‌ نوشت افزارها، برخی از فروشندگان نوشت افزار پس از مهر ماه تصمیم به جمع آوری واحد صنفی خود دارند و اکثریت آنها این اقدام را انجام خواهند داد.

انتهای پیام