• یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98062411465
  • خبرنگار : 71610

قوانین جدیدی که اجازه تملک اراضی کرانه باختری را به اسرائیلی‌ها می‌دهد

قوانین جدیدی که اجازه تملک اراضی کرانه باختری را به اسرائیلی‌ها می‌دهد

مشاوران حقوقی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به تغییر یک رویکرد حقوقی پرداخته‌اند تا از طریق آن، به شهرک‌نشینان صهیونیستی اجازه خرید و تملک اراضی در کرانه باختری را به صورت شخصی بدهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سما نیوز، یک منبع آگاه اعلام کرد که مشاوران حقوقی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی دیدگاه حقوقی را تغییر داده‌اند که به شهرک‌نشینان صهیونیستی اجازه خرید و تملک اراضی در کرانه باختری را به صورت شخصی و نه از طریق شرکت‌ها می‌دهد.

این منبع به روزنامه هاآرتص گفت، شهرک نشینان اسرائیل سال‌ها منتظر چنین پیشنهادی بودند.

طبق این گزارش، درخواست حقوقی مذکور به دفتر معاون "اویخای مندلبلیت "، دادستان کل این رژیم ارائه شده و انتظار می‌رود که با حمایت وی با آن موافقت شود.

طبق قانون کرانه باختری، تنها اردنی‌ها یا فلسطینی‌ها و حتی خارجیان فلسطینی‌الاصل می‌توانند در این منطقه اراضی خریداری کنند و نه یهودیان و نه اسرائیلی‌ها نمی‌توانند معاملات املاک و مستغلات را به صورت شخصی انجام دهند و آنها تنها می‌توانند از طریق یک شرکت و با تأیید رئیس سازمان "حقوق مدنی اسرائیل" این کار را انجام دهند.

طبق گزارش هاآرتص، ادارات حقوقی ارتش اسرائیل در حال بررسی این مسأله هستند که آیا امکان لغو محدودیت‌های خرید زمین در کرانه باختری توسط شهرک‌نشینان وجود دارد؟ پاسخ اولیه آنها مثبت بوده و این محدودیت‌ها می‌تواند لغو شود و این به معنای اجازه خرید اراضی در کرانه باختری به صورت شخصی توسط شهرک‌نشینان صهیونیستی است.

در همین راستا، یک مقام صهیونیستی در کرانه باختری در این باره اظهار کرد: "ما معتقدیم که می‌توانیم برای رفع تبعیض موجود میان یک فرد عربی الاصل و فرد غیر عرب در قانون اردن تلاش کنیم. ممنوعیت معاملات املاک و مستغلات بر اساس گرایش‌های ملی و قومی نگران کننده است".

وی مدعی شد: "به گفته دادستان کرانه باختری، می‌توان در حکمی این اختیار را به رئیس سازمان مدنی داد تا اجازه خرید و فروش زمین در کرانه باختری را به هر فردی و با صرف نظر از اصالت وی بدهد و هیچگونه مانع قانونی برای تغییر قانون مذکور وجود ندارد."

انتهای پیام