• سه‌شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98062612624
  • خبرنگار : 71628

سخنگوی کرملین: درخواستی رسمی برای میانجیگری بین ایران و عربستان دریافت نکرده‌ایم

سخنگوی کرملین: درخواستی رسمی برای میانجیگری بین ایران و عربستان دریافت نکرده‌ایم

دمیتری پسکوف در واکنش به اتهامات مطرح شده علیه ایران درباره دست داشتن در حمله به آرامکو گفت که مسکو با اتهامات و نتیجه‌گیری‌های شتاب‌زده موافق نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه نشنال پست، کاخ کرملین روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که مسکو در پی حمله به زیرساخت‌های نفتی عربستان، درخواستی رسمی برای میانجیگری میان عربستان سعودی و ایران دریافت نکرده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که مسکو هیچ اطلاعاتی درباره این حمله دریافت نکرده است که بتوان با کمک آن به نتیجه‌ای نهایی درباره این رخداد رسید.

وی افزود: ما موافق هیچ‌گونه اتهامات و یا نتیجه‌گیری‌های شتاب‌زده درباره این که چه کسی مسئول این حمله می‌باشد، نیستیم.

به گزارش ایسنا، این موضع مسکو در پی حمله‌ اخیر به مجموعه پالایشگاهی آرامکو در عربستان سعودی مطرح شده است.

دولت آمریکا این رخداد را دستمایه سیاست‌های ضدایرانی‌اش قرار داده و ادعایی مبنی بر دست داشتن ایران در این حمله را مطرح کرد.

این در حالی است که بنابر اعلام سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله یمن، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور صبح شنبه برابر با ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی‌ترین نقطه عربستان را هدف گرفت.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به این اتهامات گفت: پالایشگاه نفتی عربستان سعودی را یمنی‌ها زده‌اند این موضوع چه ربطی به ایران دارد. حرفی که در این زمینه مطرح شده است حرفی بی‌ربط و نادرست است.

همچنین محمدجواد ظریف،  وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به این ادعا گفت: مقصر دانستن ایران، به فاجعه خاتمه نخواهد داد. پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای پایان دادن به جنگ و آغاز مذاکرات ممکن است به آن پایان دهد.

انتهای پیام