• جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98062919897
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس بنیاد مستضعفان کشور:

در بنیاد مستضعفان وظیفه داریم، حق به حق دار برسد

در بنیاد مستضعفان وظیفه داریم، حق به حق دار برسد

ایسنا/اصفهان رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: باید مردمی عمل کنیم و مردم را درک کنیم و گره از کار مردم باز کنیم، چراکه آنان جوانان خود را در راه انقلاب داده‌اند و همواره در مقابل حملات اقتصادی دشمن مقاومت کرده و بردباری خود را از دست نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، پرویز فتاح روز گذشته (پنجشنبه) در مراسم اهدا 500 فقره املاک علوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: وظیفه بنیاد مستضعفان تنها رسیدگی به ملک و املاک نیست بلکه در رونق تولید هم به چرخه تولید کمک رسانی می کند.

وی با اشاره به بازدید خود از مجتمع دامپروری قیام وابسته به بنیاد مستضعفان، ادامه داد: این واحد با 10 هزار راس دام تاثیر بسزایی در تامین لبنیات استان و کشور دارد و در منطقه نمونه است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: موافقت شد 500 قطعه از زمین هایی که بنیاد در آن سهیم بود، به نیازمندان شهر واگذار شود و باید گفت این اقدام برای مستضعفین اقدام آن چنان مهمی نبوده است، چراکه در بنیاد مستضعفان وظیفه داریم حق را به حق دار برسانیم.

وی یادآور شد: اصفهان شهر خرازی‌ها، همت‌ها و حججی‌ها است و مردم بسیار خوبی دارد که باید به آنان ادای دین و نیازمندان این شهر را تکریم کرد و امانتی که در دست داریم را به مردم مستضعف این شهر تقدیم کنیم.

فتاح با اشاره به آیه‌ای از قرآن که امانت باید به اهلش سپرده شود، گفت: اقدامی که امروز صورت می‌گیرد دقیقا مصداق بارز قرآن است که می‌توان با ادامه دادن آن، در راه قرآن قدم برداریم.

ی در خصوص آمار واگذاری‌ها، گفت: تعداد واگذاری زمین طی پنج سال شامل زمین کشاورزی و مسکونی، ۸۴۵۰۰ قطعه است که 90 درصد این واگذاری رایگان است و امروز در اصفهان ۱۱ هکتار زمین به ارزش ۲۹ میلیارد تومان به مستضعفین اهدا می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور آرامش و امنیت حاکم در کشور را مدیون پشتیبانی مردم از انقلاب و رهبری دانست و تصریح کرد: تلاش مسئولان باید در جهت رفاه مردم باشد تا قسمتی از زحماتی که مردم برای این کشور و انقلاب کشیده‌اند، جبران شود؛ برای مثال مردم اصفهان شهدای زیادی تقدیم این مرز و بوم کرده‌اند و حضور مردم در صحنه‌های انقلابی و عمل به دستورات انقلاب می‌تواند سبب پایداری انقلاب شود.

وی در پایان تاکید کرد: باید مردمی عمل کنیم و مردم را درک کنیم و گره از کار مردم باز کنیم، چراکه آنان جوانان خود را در راه انقلاب داده‌اند و همواره در مقابل حملات اقتصادی دشمن مقاومت کرده و بردباری خود را از دست نداده‌اند.

انتهای پیام