• پنجشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98071813832
  • خبرنگار : 50099

در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت؛

صدور 220 پروانه کاربرد علامت استاندارد جدید در خراسان رضوی

صدور 220 پروانه کاربرد علامت استاندارد جدید در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل استاندارد استان خراسان رضوی گفت: در 6 ماه اول سال جاری صدور220 پروانه کاربرد علامت استاندارد جدید صادر کردیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا جمیع در مراسم روز جهانی استاندارد در سالن همایش‌های خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه فردوسی در خصوص پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد در سال گذشته، اظهار کرد: در کل سال گذشته 260 پروانه صادر شد و در 6 ماه اول سال گذشته 130 پروانه صادر شده بود.
 

وی ادامه داد: در 6 ماه اول سال 98 رتبه دوم در صدور پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد و رتبه سوم در تمدید پروانه‌ها در سراسر کشور به استان خراسان رضوی تعلق داشت.
 

مدیر کل استاندارد خراسان رضوی اضافه کرد: تقریبا 10 درصد از پروانه های کاربرد علامت استاندارد کشور را در استان خراسان رضوی داریم و همچنین حدود 11 درصد از مسئولین کنترل کیفیت کشور، 10 درصد از آزمایشگاه‌های همکار و حدود 11 درصد از شرکت‌های آموزشی در استان خراسان رضوی هستند.
 

جمیع با اشاره به اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی توسط استاندار و برگزاری 50 جلسه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: حدود 100 هزار میلیارد تومان موافقت نامه به امضای بخش خصوصی، ارکان دولت، قوه قضائیه، ائمه جمعه، صاحبان سرمایه و شرکت های معین رسیده است و توانسته در بهار 98، 1.8 درصد از نرخ بیکاری استان را کاهش دهد و از 11.2 به 9.4 درصد برسد که این موجب مباهات است.
 

وی اعلام کرد: در سالی که گذشت سازمان ملی استاندارد ایران رتبه 21 را در هیأت مدیره ISO در بین 63 کشور کسب کرد و یکی از کرسی های 15گانه ISO  به ایران تعلق گرفت. انتخاب سازمان ملی استاندارد به عنوان هماهنگ کننده در منطقه خاور نزدیک یکی از افتخارات دیگرمان بود.

انتهای پیام