• جمعه / ۱۹ مهر ۱۳۹۸ / ۲۲:۰۸
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98071914469
  • خبرنگار : 50176

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی استان:

۱۹۶۸ روستای لرستان تحت تاثیر مستقیم سیل بود

۱۹۶۸ روستای لرستان تحت تاثیر مستقیم سیل بود

ایسنا/لرستان رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: ۱۹۶۸ روستا استان تحت تاثیر مستقیم سیل بود.

رضا خواجه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در مجموع ۱۹۶۸ روستا تحت تاثیر مستقیم بارندگی و سیل بود که مورد ارزیابی قرار دادیم.

وی تصریح کرد: حدود ۴۷ هزار واحد مسکونی در سطح استان مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۳۳ هزار واحد خسارت دیده در قالب تعمیری و احداثی اعلام شد.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان خاطرنشان کرد: نیاز بود که استان‌های معین به کمک استان بیاوریم که هم مدیریت خوب داشته باشیم هم در سریع‌ترین زمان از تجهیزات و امکانات خود استان‌ها نیز استفاده کنیم و بازسازی را به حد مطلوبی برسانیم.

خواجه‌ای اضافه کرد: پنج استان به کمک استان آمدند و شش استان با احتساب خود استان لرستان تشکیل ستاد معین داد که اصفهان در پلدختر، اردبیل در معمولان، قزوین در نور آباد، مرکزی در چگنی و کردستان در الیگودرز مستقر شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ هزار واحد خسارت دیده اعلام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و حدد ۱۳ هزار واحد معیشتی بود.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان ادامه داد: تسهیلات برای ما در دو مرحله ابلاغ شد در مرحله اول ۱۴ هزار واحد تعمیری، ۱۸ هزار واحد معیشتی، ۷ هزار واحد احداثی روستایی، ۸۰۰ واحد شهری ابلاغ شده بود که اواخر دو سه هفته قبل مرحله دوم ابلاغ شده که در این مرحله ۴۸۰۰ واحد احداثی روستایی، ۷۱۰ شهری، ۲۰۰۰ واحد معیشتی و ۴۵۰۰ واحد تعمیری ابلاغ شد.

خواجه‌ای عنوان کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد ۳۶ هزار واحد عقد قرارداد انجام داده و تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

انتهای پیام