• یکشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98072115399
  • خبرنگار : 50187

در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان کرمان مطرح شد؛

از افزایش ۲۰۰ درصدی پرونده‌های قاچاق سوخت تا معرفی دبیر جدید کمیسیون

از افزایش ۲۰۰ درصدی پرونده‌های قاچاق سوخت تا معرفی دبیر جدید کمیسیون

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: صِرف ارائه آمار کافی نیست و باید این موراد تحلیل جمع بندی شود تا بینیم فعالیت ها رو به به کدام سو است و نقاط ضعف و قوت شناسایی شود.

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدجواد فدایی" صبح امروز ۲۱ مهرماه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به گزارش عملکرد دستگاه های متولی در مبارزه با قاچاق اظهار کرد: صِرف ارائه آمار کافی نیست و باید این موراد تحلیل و جمع بندی شود تا بینیم فعالیت ها رو به کدام سو است.

وی افزود: رشد آمار به معنای فعالیت دستگاه های اجرایی و یا افزایش قاچاق است که باید مشخص باشد مربوط به کدام مسئله است و با تحلیل متوجه نقاط ضعف و قوت می شویم که نقاط قوت را تقویت و ضعف ها را رفع کنیم.

فدایی با اشاره به اینکه طبق مصوبه جلسه قبل، اگر کالایی در مغازه ها بدون برچسب فارسی باشد، قاچاق محسوب می شود، تصریح کرد: رشد کشفیات سوخت قاچاق در استان کرمان از متوسط کشور بیشتر است ضمن اینکه برخی شهرستان های جنوبی وضعیت غیرقابل قبولی دارند که در هفته آینده یک جلسه ویژه سوخت با حضور فرمانداران خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، "ارسلان میری" مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: عملکرد تعزیرات بستگی به دیگر سازمان های متولی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد.

وی افزود: ۲ هزار و ۴۸۲ فقره ورودی پرونده‌های قاچاق به تعزیرات در نیمه نخست امسال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

میری با بیان اینکه به لحاظ شرایط اقتصادی، سوخت قاچاق از استان های دیگر به کرمان می آید و فعالیت قاچاقچیان افزایش یافته، افزود: تشکیل پرونده‌های قاچاق نفت گاز ۱۹۷ درصد افزایش، پرونده‌های بنزین ۲۴۹ درصد و در مجموع ۲۱۱ درصد افزایش در پرونده فرآورده های نفتی داشته‌ایم.

براساس این گزارش، در این جلسه از خدمات آقای «ابراهیم شهریاری» دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تقدیر و آقای «جواد صادقی» به عنوان دبیر جدید این کمیسیون معرفی شد

انتهای پیام