• جمعه / ۲۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۹
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98072619578
  • منبع : فدراسیون ووشو

میزبانان ووشوی قهرمانی جهان ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مشخص شدند

میزبانان ووشوی قهرمانی جهان ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مشخص شدند

در پایان سی و ششمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی ووشو، استرالیا و آمریکا به عنوان میزبان رقابت‌های قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ معرفی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، سی و ششمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی امروز (جمعه) ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۸ در شهر شانگهای چین و با حضور مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ایران برگزار شد که در پایان، کشورهای استرالیا و آمریکا به عنوان میزبانان مسابقات قهرمانی جهان ووشو در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ معرفی شدند.

علی‌نژاد در خصوص این نشست، گفت: این جلسه از ساعت ۹ صبح آغاز و تا حدود پنج عصر ادامه داشت و موضوعات مختلفی در آن مطرح گردید. ابتدا رئیس، دبیرکل و سرپرست خزانه‌داری گزارش‌های یکسال اخیر را ارائه کردند و خوشبختانه تراز مالی فدراسیون جهانی مثبت بوده و درآمدها به شکل قابل توجهی اضافه شده است.

عضو هیات رئیسه جهانی ادامه داد: سپس مسئول برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۱۹ شانگهای، گزارشی ارائه و اعلام کرد برای این مسابقات، مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار از اسپانسرها جذب شده که این مهم، اتفاق خوبی برای ووشو است. از نکات مهم دیگر این بود که ۶۰۰ ووشوکار از ۱۰۲ کشور در مسابقات جهانی امسال حضور دارند که یک رکورد است.

وی گفت: در ادامه، نماینده مراکش میزبان هشتمین دوره مسابقات جهانی جوانان، نماینده ایتالیا میزبان چهارمین دوره رقابت‌های جهانی تای‌چی در کاتانیا و همچنین نماینده ژاپن میزبان جام‌جهانی تالو، توضیحات خود را در خصوص شرایط میزبانی ارائه دادند.

رئیس فدراسیون ایران، گفت: در ادامه میزبانان رقابت‌های سال‌های آینده مشخص شدند و میزبانی جام‌جهانی ساندا در سال ۲۰۲۰ به شهر «ملبورن» استرالیا، میزبانی نهمین و دهمین دوره مسابقات جهانی کونگ‌فو در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ به شهر «امی‌شان» چین، پنجمین دوره پیکارهای جهانی تای‌چی در سال ۲۰۲۲ به سنگاپور و ششمین دوره آن در سال ۲۰۲۴ به کانادا سپرده شد.

وی با بیان اینکه نهمین دوره مسابقات جوانان جهان نیز در سال ۲۰۲۲ به میزبانی «سوپابایا» اندونزی برگزار می‌شود، توضیح داد: در نهایت شانزدهمین دره رقابت‌های بزرگسالان جهان هم در سال ۲۰۲۱ به میزبانی آمریکا در ایالت تگزاس و شهر دالاس انجام می‌گردد.

بنابر اعلام وی، جلسه بعدی هیات رئیسه فدراسیون جهانی در توکیو و همزمان با جام جهانی تالو خواهد بود.

رئیس فدراسیون ایران، گفت: فهرستی توسط قاره‌ها برای عهده‌دار شدن مسئولیت هیات رئیسه فدراسیون جهانی در دوره پیش‌رو تهیه شده بود که مورد تایید قرار گرفت و فردا (شنبه) در کنگره جهانی ارائه خواهد شد و باید منتظر باشیم و ببینیم چه شرایطی در کنگره ایجاد می‌شود.

وی گفت: قرار بود تغییراتی در اساسنامه ایجاد شود که با توجه به جابه‌جایی در پست ریاست فدراسیون جهانی، این تغییرات به آینده موکول شد تا با حضور رئیس جدید در مورد آن تصمیم گیری شود.
علی نژاد در پایان اضافه کرد: در نهایت از زحمات «یو زای چینگ» که چندین سال ریاست فدراسیون جهانی را عهده‌دار بود، قدردانی شد.

انتهای پیام