• سه‌شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98073022176
  • خبرنگار : 50189

در مهرماه:

نجات ۹۷ نفر از شهروندان توسط آتشنشانان کرمانی

نجات ۹۷ نفر از شهروندان توسط آتشنشانان کرمانی

ایسنا/کرمان مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از انجام ۱۱۴ مورد عملیات اطفاء حریق و ۲۵۰ مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در مهرماه سال جاری خبر داد.

"علی عسکری" در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در تشریح این خبر گفت: در مهر ماه، ۱۱۴ مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد ۴۷ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ۲۲ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ۲۶مورد مربوط به منازل مسکونی، ۶ مورد مربوط به مراکز تجاری، یک مورد مراکز دولتی و ۱۲مورد مربوط به جنگل ودرختان بوده است.

وی از انجام ۲۵۰مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده خبر داد و افزود: از این تعداد ۶۱ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۹۳ مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، ۳۶ مورد چیدن حلقه و قفل، ۱۹ مورد امداد اسانسور، ۲۷ مورد امداد تصادفات خودرویی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اظهار کرد: در  مجموع این عملیات‌ها ۹۷ نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه ۱۲ نفر مجروح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد ۶ هزار و ۵۸۷ نفر از شهروندان و دانش آموزان آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین ۱۰۲ مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده، ارائه شده است.

انتهای پیام