• چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۲
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98080100775
  • منبع : نمایندگی اردبیل

سرپرست فرمانداری اردبیل:

طرح جامع گردشگری نئور تدوین می‌شود

طرح جامع گردشگری نئور تدوین می‌شود

ایسنا/اردبیل سرپرست فرمانداری اردبیل از تدوین طرح جامع گردشگری نئور با هدف جذب مسافران و گردشگران به این منطقه بی‌نظیر خبر داد.


به گزارش ایسنا، مسعود امامی یگانه در چهارمین کارگاه تدوین طرح جامع زیست بوم تالاب حفاظت شده نئور در فرمانداری اردبیل اظهار کرد: از اواخر سال گذشته تدوین طرح جامع مدیریت زیست بومی نئور شروع شده و ما امروز خوشحالیم که شاهد برگزاری آخرین کارگاه برای نهایی شدن تدوین این برنامه هستیم تا با ویژگی‌های خاص نئور متفاوت‌تر از گذشته با تمام داشته‌های خود احیا شود.
وی به موقعیت متفاوت و بی‌نظیر گردشگری نئور اشاره و خاطرنشان کرد: این منطقه در موقعیتی قرار گرفته که از زیبائی خاص برخوردار است، هر چند که تا حدودی برای گردشگران ناشناخته مانده اما به راحتی می‌توان با اجرای طرح‌های مختلف در این حوزه توانمندی‌های نئور را معرفی کرده و شناساند.
سرپرست فرمانداری اردبیل گفت: احیای این مجموعه به لحاظ زیست بومی و براساس مطالعاتی که انجام شده می‌تواند به پایداری و توان‌افزایی منطقه کمک کند به شرط آنکه مدیریت یکپارچه در نئور اعمال شده و همه بهره‌برداران کمک‌کار این امر باشند.
امامی یگانه افزود: در کنار اهالی منطقه و مسئولان امر باید نئور را یک نعمت خدادادی دانسته و در صیانت از آن همه آستین بالا بزنند که قطعا این امر به بهره‌برداری کامل و جامع منجر خواهد شد.
وی به بازدید خود از منطقه نئور نیز اشاره و تصریح کرد: قرار است طرح جامع گردشگری نئور نیز تهیه شود تا با تدارک زیرساخت‌های لازم شاهد حضور گردشگران در این منطقه باشیم که این خود به توسعه گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران منجر خواهد شد.
سرپرست فرمانداری اردبیل بیان کرد: در فرمانداری اردبیل در کنار همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی نهایت همکاری را در عملیاتی شدن طرح جامع احیای تالاب نئور انجام خواهیم داد، چرا که معتقدیم این منطقه می‌تواند به یک نقطه تحول‌خیز گردشگری و زیست بوم‌های محلی تبدیل شود.
امامی یگانه اضافه کرد: ما حداقل امکانات را در این منطقه نداریم و این یک ایراد اساسی است که با توجه به توصیه‌های امام جمعه اردبیل برای راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی و امکانات اولیه در این منطقه سعی خواهیم کرد بخشی از این زیرساخت‌های اولیه را فراهم کنیم تا گردشگران ورودی از امکانات این منطقه استفاده کنند.
وی تصریح کرد: در بسیاری از مناطق کشور که فاقد امکانات گردشگری همچون نئور نیستند، با تدارک امکانات متنوع زمینه حضور گردشگران فراهم می‌آید در حالی که ما در منطقه بی‌نظیر نئور نتوانسته‌ایم از این منابع بهره‌برداری کنیم.
سرپرست فرمانداری اردبیل خاطرنشان کرد: خوشحالم که در اولین روزهای عهده‌داری مسئولیت فرمانداری اردبیل در جلسه‌ای حاضر شدیم که به صورت علمی، تخصصی و فنی در مورد صیانت از تالاب نئور مباحثی مطرح شد و صاحبنظران تلاش می‌کنند تا در یک فرآیند چند ساله به احیای این دریاچه کمک کنند که ما نیز در حد وسع و توان خود به این روند کمک خواهیم کرد.
انتهای پیام