• چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۰۷
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98080100824
  • خبرنگار : 50294

کم تحرکی مانع دستیابی جامعە بە توسعە پایدار است

کم تحرکی مانع دستیابی جامعە بە توسعە پایدار است

ایسنا/کردستان معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از چالش‌های مورد بحث در سراسر دنیا بحث کم تحرکی اعضای جامعە است.

 بە گزارش ایسنا، عبدالحمید احمدی در آیین افتتاحیە همایش بین‌المللی ورزش و توسعە پایدار کە در تالار مولوی دانشگاە کردستان برگزار شد، با اشارە بە وضعیت کم تحرکی در جوامع امروزە اظهار کرد:  قریب 60 درصد جمعیت بالای 18 سال و همچنین 21 درصد افراد 7 تا 18 سال در کشور دارای اضافه وزن و چاقی هستند که این یکی از چالش های عمده و جدی امروز کشورهای جهان است و بە عنوان یکی از چالش‌های نگران کنندە باید مورد بررسی قرار بگیرد.

بە گفتە وی ورزش همگانی از جمله حوزه هایی است که مورد غفلت قرار گرفته و اعتبارات، منابع، امکانات و زیرساخت های این بخش که حق مردم بوده، فدای حوزه ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای شده است.

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: یکی از ضعف های ما در بخش ورزش کشور، کم توجهی به مسئولیت اجتماعی و عدم نگاه جدی و تاثیرگذار نسبت به مردم است.

وی به تاثیر رسانه ها، قهرمانان، نخبگان، فدراسیون ها و مراکز علمی در این راستا اشاره و اضافە کرد: این مجموعه و سایر نهادهای مرتبط باید برای مشکلات موجود راهکار مناسبی ارائە و سبب نشاط و پویایی در جامعه شوند.

احمدی به ظرفیت های حوزه های ورزشی اشاره کرد و افزود: ورزش همگانی از جمله حوزه هایی است که مورد غفلت قرار گرفته و اعتبارات، منابع، امکانات و زیرساخت های این بخش که حق مردم بوده، فدای حوزه قهرمانی و حرفه ای شده و باید برای سوق دادن این امکانات به این سمت تلاش شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ورزش همگانی، همه باید تلاش کنیم سهم خود را در احقاق حق این حوزه ادا کنیم و این حوزه را در اولویت های ورزش کشور قرار دهیم.

احمدی در پایان ضمن تاکید بر اینکه باید توسعه ورزش همگانی مطالبه جدی مردم باشد، ابراز امیدواری کرد و یادآور شد:امید است این همایش دستاوردهای خوب و مفیدی به ویژه در این حوزه برای جامعه بە ارمغان بیاورد.

انتهای پیام