• پنجشنبه / ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98080200970
  • خبرنگار : 50190

معاون عمرانی استاندار کرمان خبر داد

تردد عموم از جاده «شهداد - نهبندان» امکان‌پذیر نیست

تردد عموم از جاده «شهداد - نهبندان» امکان‌پذیر نیست

ایسنا/کرمان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: مسیر برقرار شده در محور «شهداد - نهبندان» صرفا برای موارد اضطراری و دسترسی به کویر است.

به گزارش ایسنا، "سیدمصطفی آیت اللهی موسوی" در جلسه بررسی بازگشایی اضطراری جاده «شهداد - نهبندان» به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای اصلاح مسیر «شهداد - نهبندان» که در سیلاب ابتدای سال تخریب شده پرداخت و عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه ای که قبل از بارندگی ها، خسارت وارده را در استان به حداقل ممکن رساند.

وی با اشاره به خسارت سیل در جاده «شهداد - نهبندان» افزود: بخش زیادی از این مسیر به دلیل اینکه در قعر قرار دارد، دچار آبگرفتگی شد و نفوذناپذیری خاک نیز بر باتلاقی شدن منطقه اضافه کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه این مسیر از ابتدا نیز با کاربری عبور اضطراری و امنیتی ایجاد شده است، ضمن اینکه با هر بارندگی دوباره آبگرفتگی و تخریب را خواهیم داشت گفت: در حال حاضر با توجه به پیگیری استاندار و تلاش نیروهای راهداری با خاکریزی در قطعات تخریبی، مسیر دسترسی به کویر برای موارد اضطرار فراهم شده است، اما امکان عبور و مرور عموم و حمل و نقل را ندارد.

آیت‌اللهی موسوی با تاکید بر اینکه راهداری با نصب تابلوهای هشدار، اطلاع رسانی لازم مبنی بر مسدود بودن مسیر را ایجاد کرده و عبور از مسیر به دلیل سیلابی بودن و مخاطرات ان، غیرایمن بوده و نباید تردد صورت گیرد خاطرنشان کرد: با هماهنگی فرماندار کرمان در کمیته برنامه ریزی شهرستان، اعتباری برای انجام مطالعات مسیر جدید شهداد - نهبندان توسط راه و شهرسازی گذاشته می شود.

به گزارش ایسنا، سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه گفت: محور «شهداد - نهبندان» ۲۷۰ کیلومتر طول دارد که ۱۶۰ کیلومتر آن در حوزه استان کرمان است و سیلاب ابتدای سال به ۳۵ کیلومتر آن خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای این محور با توجه به اینکه در مسیر سیلاب قرار دارد و در هر بارندگی تخریب می شود، باید چاره اساسی دیده شود، چون با شرایط کنونی هزینه‌کرد روی آن به صرفه نیست افزود: در حال حاضر تنها مسیر دسترسی به کویر ایجاد شده اما امکان عبور و مرور عموم را ندارد.

انتهای پیام