• پنجشنبه / ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98080201007
  • خبرنگار : 50189

بازگشت ۸ اتوبوس غیرفعال شهرداری کرمان، به چرخه حمل‌ونقل شهری

بازگشت ۸ اتوبوس غیرفعال شهرداری کرمان، به چرخه حمل‌ونقل شهری

ایسنا/کرمان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان از اتمام عملیات بازسازی ۸ اتوبوس غیر فعال پیشرو دیزل این سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، "عبدالهادی طاهری" امروز دوم آبانماه در مراسم رونمایی از ۸ دستگاه اتوبوس نوسازی شده توسط شهرداری کرمان، با بیان اینکه  ۲۳ دستگاه اتوبوس پیشرو دیزل این سازمان به دلیل اشکال فنی موتور و مقرون به صرفه نبودن رفع این اشکال و نبود گازوئیل یورو ۴، مدت زیادی  متوقف و غیر فعال بوده اند، ادامه داد: از این تعداد در مرحله‌ اول ۱۳ اتوبوس با تعمیر موتور و نوسازی بدنه، به چرخه‌ی سرویس دهی و خدمات رسانی به مردم بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه در ادامه ۸ دستگاه اتوبوس دیگر نیز بازسازی شده و امروز از آنها رونمایی شد عنوان کرد: هزینه تعمیر و بازسازی این اتوبوس ها ۷۵۰ میلیون تومان برآورد شده است که قیمت نو این اتوبوس ها در صورت موجود بودن در بازار هم اکنون بین یک میلیارد و پانصد تا دو میلیارد تومان است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان با اشاره به نوسازی اتوبوس ها، گفت : همه این اتوبوس ها دارای کولرهای استاندارد می باشد.

طاهری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه کلیه اتوبوس های پیشرو دیزل در تعدادی از استان ها به دلایل یاد شده غیر فعال هستند و تنها استانی که با نوآوری در این زمینه اقدام به احیاء و نوسازی این اتوبوس ها کرده، شهر کرمان است، گفت : بر همین اساس در روز حمل و نقل سال گذشته از شهرداری کرمان توسط وزیر کشور با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.

وی خاطر نشان کرد: این اتوبوس ها مدل ۱۳۹۰ و جزء آخرین اتوبوس هایی هستند که توسط شهرداری کرمان خریداری شده اند که بدنه و تریم داخلی زیبایی دارند.

انتهای پیام