• پنجشنبه / ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98080201082
  • خبرنگار : 50187

نماینده مردم کرمان در خانه ملت خواستار شد

انتخاب کرمان بعنوان پایلوت پیشگیری و کاهش تلفات جاده‌ای در کشور

انتخاب کرمان بعنوان پایلوت پیشگیری و کاهش تلفات جاده‌ای در کشور

ایسنا/کرمان نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد اینکه استان کرمان بعنوان پایلوت پیشگیری و کاهش تلفات جاده ای انتخاب شود، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز دوم آبان ماه در دیدار مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی کشور با رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: کرمان نخستین استانی بود که دفتر منطقه ای صندوق تامین خسارت های بدنی در آن راه اندازی شد که اقدامات خوبی نیز انجام داده است.

وی افزود: به طور متوسط سالانه ۸۰ میلیارد تومان پرداخت های صندوق به مردم استان کرمان بوده و سال ۹۷ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان پرداختی در استان داشته که سهم بالایی معادل ۱۲ درصد از پرداخت کشور را شامل می شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: صندوق تامین خسارت های بدنی جزء مجموعه های بیمه ای در کشور است که براساس نظم و به همه تعهدات عمل کرده و هیچ تعهد سازمانی و ساختاری به هیچ مجموعه ای ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسریع فرآیند پرداخت خسارت بر قوت صندوق می افزاید، گفت: متاسفانه آمار تلفات جاده ای استان کرمان مجددا بعد از چند سال روند صعودی گرفته که این تلفات هزینه های چندین هزار میلیاردی به کشور تحمیل می کند.

وی افزود: پیشگیری مسئله بسیار مهمی است که مغفول مانده در صورتی که یک دهم هزینه هایی که بابت تلفات جاده ای می دهیم، برای پیشگیری هزینه کنیم، جواب می دهد.

پورابراهیمی با پیشنهاد اینکه کرمان پایلوت پیشگیری و کاهش تلفات جاده ای بشود، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست داده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مقررات و ضوابط برنامه ششم توسعه در زمینه کاهش حوادث جاده ای از لحاظ زیرساختی و ... اجرایی نشده است تصریح کرد: پیشگیری از طریق آموزش می تواند اولویت اول ما باشد که هزینه این کار در مقابل هزینه حوادث بسیار ناچیز و مانند قطره در مقابل دریاست.

انتهای پیام