• یکشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۲
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98080502404
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

هرمزگان رتبه دوم سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی کشور

هرمزگان رتبه دوم سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی کشور

ایسنا/هرمزگان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: هرمزگان جزء استان‌هایی است که در تولیدات صنعتی، تأمین زنجیره اصلی، لجستیک و بسیاری از شاخص‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، خلیل قاسمی در تشریح این خبر اظهار کرد: سرمایه‌گذاری جوازهای تأسیس واحدهای صنعتی استان در شش‌ماهه نخست سال، رشد ۳ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که با اعلام خبر کاهش ۱۰۰ درصدی  سرمایه‌گذاری در استان، در گروه‌های فضای مجازی زحمات و تلاش‌های حوزه سرمایه‌گذاری نادیده گرفته شد چراکه در آمار فوق نفت ستاره به‌عنوان یک واحد شاخص جهانی قابل تکرار برای هیچ استان و کشوری نخواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان تصریح کرد: در صورت حذف این مجوز سرمایه‌گذاری شاخص ، می‌توان اذعان داشت که  ۹ درصد سرمایه‌گذاری کل کشور در استان هرمزگان تا پایان شهریورماه ۹۸ صورت گرفته است و این استان هم‌اکنون رتبه دوم سرمایه‌گذاری کشور را دارا است.

قاسمی عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال ۲۴۵ فقره  جوازهای تأسیس صنعتی در استان صادر شده که ارزش سرمایه‌گذاری این تعداد واحدهای صنعتی بالغ‌بر ۴۶۵ هزار میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌ها، زمینه اشتغال شش هزار و ۷۰۰ نفر فراهم خواهد شد که۲ درصد اشتغال کل کشور در استان هرمزگان رخ خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان بیان کرد: حال با آمار فوق که برگرفته از سامانه هماهنگ وزارت صنعت، معدن و تجارت است می‌توان اعلام کرد که استان هرمزگان نه‌تنها در شاخص سرمایه‌گذاری منفی نیست بلکه رتبه دوم کشور را دارا است.

انتهای پیام