• دوشنبه / ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۴
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98080602712
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت راه و شهرسازی:

توسعه بنادر کوچک در هرمزگان موجب رونق اقتصاد دریامحور شده است

توسعه بنادر کوچک در هرمزگان موجب رونق اقتصاد دریامحور شده است

ایسنا/هرمزگان مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی گفت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دریایی و توسعه بنادر کوچک در هرمزگان دو اقدام ستودنی برای رونق بخشی به معیشت ساحل‌نشینان در کرانه خلیج‌فارس و سواحل مکران بوده است.

به گزارش ایسنا، علی بخش رستمی در سومین نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی هرمزگان در بندر شهید رجایی، اجرای دقیق ضوابط طرح اقدام ملی مسکن و توسعه راه‌های روستایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: توسعه بنادر کوچک در استان هرمزگان اتفاقی اثرگذار و مهم برای رونق اقتصادی ساحل‌نشینان است که به همت سازمان بنادر رقم خورده است.

وی افزود: این اقدام هم باعث ایجاد اشتغال برای ماندگاری بیشتر جمعیت در کرانه‌های ساحلی می‌شود و هم با گردش چرخ معیشت ساحل‌نشینان، شکوفایی اقتصادی مبتنی بر نعمت‌های خدادادی دریایی را به دنبال دارد.   

رستمی ایجاد زیرساخت‌های بندری و دریایی برای رونق بخشی به گردشگری دریایی در جزایر خلیج فارس و سواحل مکران اقدام شایسته‌ای دانست که مردم کشور را به سمت دریا سوق می‌دهد و ابزارهای تشویقی را برای مشارکت بیشتر ساحل نشینان در توسعه دریامحور فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر، با فراهم شدن زیرساخت‌ها و توسعه فرهنگ دریایی، می‌توان ایمنی و امنیت را به جذابیت تجربه سفرهای دریایی مردم گره زد.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی بر لزوم رعایت ضوابط سلامت اداری در دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه تاکید و تصریح کرد: شناسایی گلوگاه‌های فسادخیز در دستگاه‌ها باید با اولویت بالا در دستور کار مدیران باشد و در این مسیر، کارشناسان و مدیران حوزه های حراست و بازرسی نقشی کلیدی دارند.

رستمی میز خدمت را ابزاری اثرگذار برای تحقق سلامت اداری در سیستم خدمات رسانی به شهروندان و مردم  دانست و کنترل نامحسوس کارکنان  توسط اهرم های نظارتی درون و برون سیستمی را برای تحقق این مهم خواستار شد.

انتهای پیام