• جمعه / ۱۰ آبان ۱۳۹۸ / ۰۳:۱۵
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98080804336
  • خبرنگار : 71638

رئیس سابق کمیته ژیمناستیک برای همه: وزیر ورزش به داد ژیمناستیک برسد

رئیس سابق کمیته ژیمناستیک برای همه: وزیر ورزش به داد ژیمناستیک برسد

رییس کمیته "ژیمناستیک برای همه" که به تازگی از این سمت برکنار شده، معتقد است که باید وزارت ورزش و هم‌چنین وزیر باید تصمیم درستی در خصوص فدراسیون ژیمناستیک بگیرند و مشکلات این فدراسیون را سریع حل و فصل کنند.

روح الله وین رئیس کمیته «ژیمناستیک برای همه» فدراسیون که به تازگی در پی مصاحبه‌ای انتقادی به نحوه مدیریت اینچه درگاهی رئیس فدراسیون از سمت خود برکنار شده، در گفت گو با ایسنا، در خصوص دلایل قطع همکاری‌اس با فدراسیون گفت: روز اولی که پست "ژیمناستیک برای همه" به من پیشنهاد شد، من راضی به قبول کردن این پست نبودم ولی ایشان به من پاکتی داد که من را دعوت به این پست کرده بود. برای همین من در رودربایستی قرار گرفتم و این پست را قبول کردم. اما متاسفانه خانم درگاهی از روز اولی که رئیس فدراسیون ژیمناستیک شد کار بلدها و حرفه‌ای ها را کنار گذاشت.

وین گفت: تمام وظایف و کارهای فدراسیون را من انجام می‌دادم، اما همه سفرهای فدراسیون بدون اطلاع من بود. نمی‌گویم که باید از من اجازه بگیرند ولی ای‌کاش به خودشان احترام می‌گذاشتند و با من هماهنگ می‌کردند.

وی اضافه کرد: درگاهی، رئیس دفترش را برای کلاس مربیگری به سریلانکا فرستاد. خیلی‌ها از من در این خصوص سوال می پرسیدند ولی من به آنها می‌گفتم اصلا از اعزام این خانم اطلاعی ندارم. زمانی که از درگاهی در این خصوص سوال می‌کردم پاسخ می داد که من اختیار دارم. من می‌گفتم که باید من را در جریان قرار می‌دادید و باید این تصمیمات با همفکری من صورت بگیرد، حتی اگر نتوانم با آن مخالفت کنم!

وین گفت: خواهر رییس فدراسیون که ژیمناست‌کار نبوده است حال چگونه کارت ژیمناستیک دارد. چرا او را به اتریش برده است؟ سفر درگاهی و خواهرش به اطلاع من نرسیده بود. در صورتی که اگر هم کلاس آموزشی خارجی باشد باید مربیان اعزام شوند تا علاوه بر کسب تجربه کافی به مربیان ژیمناستیک اضافه شود.

رئیس اسبق کمیته «ژیمناستیک برای همه» فدراسیون، تصریح کرد: من خیلی تحمل کردم تا این بحث‌ها و مصاحبه‌های آقای رمضانیان‌پور پیش آمد و او همه چیز را فاش کرد. الان می‌گویم که ما برای هیات تهران دستگاه دارحلقه نیاز داشتیم و این دستگاه را در زمان درویش زاده به فدراسیون داده بودیم و بعد از مدت‌ها درخواست کردیم که این وسیله را به هیات استان تهران برگردانند زیرا که ما این وسیله را در سالن خود نداشتیم. رییس فدراسیون گفت اگر دارحلقه را از ما بگیرید، کلاس های بعد از ظهر که در شیرودی برگزار می شود و مخصوص زنان است را تعطیل خواهیم کرد! زمانی که این جمله را شنیدم خیلی ناراحت شدم و من به درگاهی گفتم که این همه ما برای شما زحمت می‌کشیم و حتی بدنه اصلی تیم ملی ژیماستیک ایران از هیات استان تهران است اما...!

وین گفت: من الان ۵۰ تا ۶۰ سال در این ورزش هستم و مدارک داوری بین المللی هم دارم. همچنین در تمام فدراسیون ها از اول انقلاب عضو کمیته فنی فدراسیون بودم و سمت‌های مختلفی داشتم اما متاسفانه با این حال در این مدت خیلی به من بی‌حرمتی شد و من از کوره در رفتم و مصاحبه کردم. دو یا سه روز بعد از این مصاحبه ابلاغی به هیات تهران آمد که گفته شده بود شما برکنار شده‌اید!

او افزود: می‌خواستم از سمتم استفعا دهم. من که همه کار برای فدراسیون کردم اما آخرشم هم به عنوان کم کاری برکنار شدم. تمام کارها را در فدراسیون من انجام می‌دادم. کلاس داوری، مسابقات، کلاس مربیگری و.... برگزار کردیم ولی به من گفتند، کم‌کار! ظاهرا متوجه نبودند که ما داریم برای ژیمناستیک کار می‌کنیم. رییس فدراسیون در 2 سال اخیر سفرهای خارجی زیادی از طریق فدراسیون رفته است. سه سفر از این سفرها برای" ژیمناستیک برای همه" بوده است. به اعتقاد من این تعداد سفر خیلی زیاد است و اصلا چرا باید یک رییس این همه سفر خارجی برود؟ سفرهای خارجی مخصوص مربیان زحمتکش است.

رئیس اسبق کمیته «ژیمناستیک برای همه» فدراسیون گفت: من به این خانم در انتخابات فدراسیون رای ندادم زیرا شاگرد خود من بوده و او را می‌شناسم. در این مدت هم بارها به مدیر کل ورزش و جوانان تهران رجوع کردند تا من را از سمتم در هیات تهران بردارد اما چون آقای گل محمدی کار و زحمات من را دیده بود با این کار مخالفت کرد.

وی تاکید کرد: در سال ۹۷، هیات تهران ۱۶۰ میلیون را به حساب فدراسیون  ژیمناستیک ریخت. حتی در سال ۹۸، مبلغ ۱۶۵ میلیون پول به فدراسیون داده شد درحالی که رییس فدراسیون درآمد استان‌ها را در گزارش مالی فدراسیون صفر اعلام کرده که این امکان ناپذیر نیست. بر این اساس معتقدم وزارت ورزش و جوانان که نقش بسیار مهمی در ادامه حیات این رشته دارد باید وزیر در مورد فدراسیون ژیمناستیک سریع تصمیم بگیرد و به داد ژیمناستیک برسد، چون همه افراد باتجربه کنار گذاشته شده‌اند و کسی در میدان نیست.

انتهای پیام