• پنجشنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۶
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98080904780
  • خبرنگار : 71489

منتجب نیا: حزب «جمهوریت ایران اسلامی» می‌خواهد فراگیر و متعلق به همه ملت باشد

منتجب نیا: حزب «جمهوریت ایران اسلامی» می‌خواهد فراگیر و متعلق به همه ملت باشد

رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی با تاکید بر اینکه این حزب می‌خواهد فراگیر و متعلق به همه ملت باشد، گفت: بر خلاف تصور برخی که فکر میکنند حزب موجب تفرقه و جدایی است احزاب می‌توانند جمعیت های متحد و هدفمند را تشکیل دهند و نبود حزب به معنای تفرقه، پراکندگی و در نهایت حاکمیت پوپولیسم است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی در نخستین کنگره این حزب که ظهر پنجشنبه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد، با بیان اینکه تحزب مسأله ای است که امروز به عنوان پیشرفته ترین نظام و مترقی ترین نظام در جهان معاصر مطرح است، اظهار کرد: عقلای عالم به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهند کشور را به بهترین وجه اداره و از هر توی استبداد پیشگیری کنند راهی جز نظام حزبی وجود ندارد.

وی گفت: نظام حزبی به هیچ وجه با نظام و حاکمیت احکام الهی نه تنها مغایرت ندارد بلکه موید یکدیگر هستند. اگر برخی تصور میکنند حزب ارمغان غرب است، این تصور باطلی است.

رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی با تاکید بر اینکه در قرآن کریم حداقل ۱۸ بار واژه حزب یا احزاب مطرح شده است، خاطر نشان کرد: در روایات هم بر همنشینی هم فکری و هم اندیشی فراوان وجود دارد. حزب به معنای یک ضرورت برای جامعه‌ی بشری است و چندین فقیه تحزب را از واجبات میدانند. حزب می‌تواند دارای برکات و ثمرات فراوانی باشد.

منتجب نیا تبدیل فرد گرایی به جمع گرایی، پیشگیری از هرگونه استبداد و دیکتاتوری، جذب، آموزش و رشد و شکوفایی نسل جوان، تحقق فرهنگ پرسشگری و پاسخگویی، تولید فکر و اندیشه و طرح و برنامه برای مدیریت بهینه کشور، پیشگیری از تفرقه و پراکندگی نیروها و ایجاد انسجام و اتحاد را از اهداف تحزب گرایی عنوان و اظهار کرد: بر خلاف تصور برخی که فکر میکنند حزب موجب تفرقه و جدایی است احزاب می‌توانند جمعیت های متحد و هدفمند را تشکیل دهند و نبود حزب به معنای تفرقه، پراکندگی و در نهایت حاکمیت پوپولیسم است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت حزب جمهوریت ایران اسلامی، گفت: این حزب با همت جمعی از دوستان و ۲۶ نفر به عنوان هیئت موسس تشکیل شد. در تشکیل هیئتی موسس تلاش کردیم که هیئت موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی فراگیر باشد. به این ترتیب، ترکیبی متشکل از ۶ نفر از جوانان فعال، ۴ نفر از بانوان و تعدادی از قومیت‌های مختلف و نمایندگانی از مذاهب شیعه و سنی در هیئت رئیسه حزب حضور دارند.

رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی اضافه کرد: پیام این تنوع آن است که حزب جمهوریت ایران اسلامی می‌خواهد فراگیر و متعلق به همه ملت باشد. ما شعار جوان‌گرایی را و حمایت از بانوان را تحقق بخشیدیم. ما تاکید داریم بر اینکه در حزب مسأله کادرسازی و تولید فکر و اندیشه هرچه قوی‌تر باشد.

انتهای پیام