• شنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۱
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98081105459
  • خبرنگار : 50126

مدیرکل گمرکات استان ایلام:

ممنوعیتی برای تحویل بار به کامیون‌های طرف عراقی در مرز مهران وجود ندارد

ممنوعیتی برای تحویل بار به کامیون‌های طرف عراقی در مرز مهران وجود ندارد

ایسنا/ایلام مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: ممنوعیتی برای تحویل بار به کامیون‌های طرف عراقی در پایانه مرزی مهران وجود ندارد.

«روح‌الله غلامی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خروج کامیون و ماشین‌های ترانزیتی به خاک عراق تا زمان بهبود وضعیت این کشور ممنوع است اما ممنوعیتی برای تحویل بار به کامیون‌های طرف عراقی در پایانه مرزی مهران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه صادرات در مرز مهران بدون وقفه انجام می‌گیرد، تصریح کرد: مجموع خودروهای خارج شده از مرز حدود ۶۰۰۰ دستگاه بوده که تشریفات گمرکی خروج موقت و ورود مجدد آن در این گمرک کنترل و ثبت شده است و مجموعا برای  حدود ۱۲۰۰۰ وسیله نقلیه در مرز مهران کنترل و ثبت خروج موقت و ورود مجدد به داخل کشور انجام شده است.

پیش از این «محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه سفارش اکید وزارت امور خارجه، مردم با توجه به تحولات اخیر عراق از مراجعه به مرزهای کشور از جمله مرز مهران با هدف سفر به کشور عراق خودداری کنند، چون کشور عراق در وضعیت نابسامانی برای پذیرش زائران و تجار قرار دارد.

وی تاکید کرد:  تا  آرام شدن تنش های موجود در کشور عراق، این کشور آمادگی پذیرش زائران و تامین امنیت آنها را ندارد بنابراین بهتر است زائران و بازرگانان سفر به عراق را به زمان بهتری، موکول و از حضور در مرزها خودداری کنند.

انتهای پیام